Perşembe , Kasım 15 2018
Anasayfa / Düşünen / Hacettepe Üniversitesi’nde Camdan Atılan Kediler İçin Profesörden Korkunç Yorum

Hacettepe Üniversitesi’nde Camdan Atılan Kediler İçin Profesörden Korkunç Yorum

23 Mayıs tarihinde Hacettepe Üniversitesi Haydok sayfasında yapılan bir paylaşım hayvan severleri derin üzüntüye ve öfkeye boğdu. Sayfada yapılan paylaşım şu şekildeydi;

“ÖNEMLİ DUYURU (23.05.2018)

Hacettepe Üniversitesi’nde gerçekleşen vahim olayla ilgili yaşanan kafa karışıklığı ve bilgi kirliliğini önlemek için detayları sizlerle paylaşmak istedik.
Kedileri aşağı atan şahsı kimse tespit edememektedir. Görgü tanıkları alt katlarda bulundukları için yalnızca kedilerin düşüş anlarını görmüşlerdir.
Kedilerin düşmesinden hemen önce bir şahsın “Yeter!” diye bağırdığı görgü tanıklarınca doğrulanmıştır. Ardından bir saksı kırılmış ve bunu görüp o yöne yöneldiklerinde kedilerin 5-6 saniyelik bir arayla düştüğünü görmüşlerdir.
Blok içerisindeki katlarda kamera olmadığı için hiçbir görüntüye ulaşılamamıştır.
Hacettepe Üniversitesi Yönetimi ellerinden geldiğince ilgilenmiş ve görevlilerce tutanak tutulmuştur. Yönetim gerekli soruşturmaları başlatacağını söylemiştir. Bu konuyla ilgili görüşmelerimiz devam etmektedir.
Polis ekipleri hiçbir şüpheli olmadığı için herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
Topluluğumuzca, inceleme yapılması amacıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Ankara İl Şubesi’ne dilekçe verilmiştir.
Kedilerden biri klinikte iç kanama ve akciğerlerin patlamasına bağlı olarak hayatını kaybetmiştir. Diğer kedi ise hala yoğun bakımda ve durumu kritik. Elimizde kedilere ait epikriz raporu bulunmaktadır.

Aşağıdaki hesaplar dışında sosyal medyadan edindiğiniz bilgilerin bir kısmı gerçeği yansıtmamaktadır. Kedilerin karneleri HAYDOK üzerinedir. Gelişmeleri lütfen hesaplarımızdan takip edin.

instagram.com/hacettepehaydok
twitter.com/hacettepehaydok
facebook.com/HacettepeHaydokPage
hacettepehayvanhaklari@gmail.com

HAYDOK YÖNETİM KURULU

🔴BEYTEPE KAMPUSU J BLOKTA İKİ KEDİ 5. KATTAN ASAGİYA ATILDI! BİLGİ SAHİBİ OLANLARİN BİZE ULASMASİNİ RİCA EDİYORUZ!

Yaklaşık bir saat önce Beytepe kampüsü J blok beşinci katta kalan insan bile denilemeyecek bir kadın öğrenci IKI TANE KEDIYI AŞAĞI ATMIŞTIR.
Olayı görenler var, birçok kişi tarafından anlatılmıştır. Kedileri kliniğe götürdük fakat ikisi de iç kanama geçirmiş olup, bir tanesini ciğerleri parçalanmış olduğu için çoktan kaybettik. Diğerinin de durumu riskli.
OLAYI GÖREN, J BLOKTA KALAN VE YARDIMCI OLABILECEK HERKES BIZIMLE ILETISIME GECSIN. Ayrıca şu an J blok önünde toplandık ilgilenen herkesi buraya bekliyoruz. Olayın peşini kesinlikle bırakmayacağız.”

Söz konusu kedilerden biri hayatını kaybetmiş, diğeriyse yaşam savaşı veriyordu, henüz bunun üzüntüsünü atlatamadan ve fail belirlenemeden Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü profesörlerinden Kurtuluş Dinçer Twitter hesabından ne akla ne de vicdana sığmayan bir gönderi paylaştı. Profesörün attığı tweet açıkça kedileri 5. kattan aşağıya atan katili savunuyor.

Profesörün bu paylaşımına tepkiler çığ gibi büyüdü ancak FELSEFE profesörü sayın(!) Dinçer akıl almaz cevaplar vermeye devam etti.

Kedileri 5. kattan atmayı hak, hayvan sevmeyi terör olarak yorumlayan sayın felsefe profesörü bize göre caniliğin, sevgisizliğin ve cinayetin felsefesini yapmıştır. Attığı tweet herkese açık olduğu için ismini gizleme gereği duymadığımızı da ekleyelim…

 

Ayrıca bakınız

Ekşi’de Rezalet Entry

Hepimiz fikirlerin özgürce paylaşılmasının hak olduğu konusunda hemfikiriz, tamam hepimiz olmasak bile en azından bir …

15 Yorumlar

 1. Tweet hesabım yok, terör sensin senin gibiler, boş gereksiz insan, senin gibiler nasıl sağlıklı öğrenci yetiştirebilirki ne verebilirki cahil..

 2. Hacettepe üniversitesi deki profesör un çocuğunu keske camdan atsalardı da ikisininde canının olduğunu anlardı lakin felsefe sine göre 5 duyu organının hissetmediğini kabul etmiyordu onlar vijdan i olsa bir canli ya heleki zararsız bi canlıya bunu yapanı savunmazdı azıcık böle biraz insan olsun ki olunce tabutuna tukurmeyelim ..

 3. Sen nasıl doktorsun vicdansız öleceğimi bilsem yine senin gibi bir herife muayene olmam . Kedileri kim attıysa Rabbim kat kat cezasını versin

 4. Uz Dr. S.Ismailoglu

  Çok ozel bir varlıktır kedi. .. ..(ölen kedi.Peygamberin beslediği kediye benziyor )
  Ben insan ırkına ait olmayan yaratiklarin terörü ne zaman bitecek soruyorum kendime…
  Bunun için bazıları evrim geçirmeleri lazım
  …”a consciense leap”
  Diplomalı veya diplomasiz yaratıklar için gecerli
  …anlatabildim mi?
  Çünkü Türkiye’de “profesör ” ?! nasıl olunur …herkes bilir
  Ülkenin kaymagi…”.entelektüel “(sözde ) tabaka

  “Bir ulusun büyüklüğü, o ulusun hayvanlara davranış biçimi ile değerlendirilebilir.” Gandhi …
  (Duymuşmuydun???..hmmm?..kitap okuyormusun?. ..arasıra? … k.d. ?…hmmm)

  • Yorumuna sokuyum himmm mmm bune yahu sevgilinle cilvelesir gibi..şoyle okkali bi oroooospu cocugu diyeceksin bunlara azin dolu dolu

 5. Merhaba biraz geç te olsa zaman baya geçmiş hala bir sorumlu bulunmadıysa bence böyle söyleyen kişi kedi katili olabilir çünkü sanki yaptığını haklı gösterecek sebep üretmiş.

 6. Allah senin gibilerin belasını versin geber pislik kart horoz okumuş lakiinnn adam olamamışsın şerefsiz…

 7. Bu serefsiz neden açığa alınmıyor sonuçta adam cani bu kağasitesizlijle çocuk egıtecegı hangı zıhnıyete uyuyor

 8. Evimde kedi var çok severek bakıyoruz. Malesef Felsefecinin felsefesini kimse anlamamis. Ve son dediği hayvan sever terörü de tamamen yanlış yorumlanmış. Hayvan sevmek terörizm değil hayvan sevmek adına insanları linç etmek terörizmdir! Ayrıca kampusteki durumu bilmeden ne demek istediğim hakkında da yorum yapmamak lazım. Demek ki hayvan severler sevmeyenler için rahatsız edecek şekilde aşırıya kaçmışlar. Hayvan sevmemek de bir tercihtir saygı duymak lazım

 9. Yorumları okudum, yahu arkadaş adam çok mantıklı birşey söylemiş nedeniyle okuyup anladınız hayret ediyorum. Üstüne basa basa diyorum felsefeci camdan atama iyi yapmış demiyor, bilakis kendi de o kadar ofkelenmis ki hayvan sevgisi adına ampüsün düzenini bozan karın bu canilikte payı olduğunu söylüyor. Mealen: Kaç bin kişilik kampüste canısı var psikoloji bozugu var sadisti var hastası var sevmeyenleri var… Bunları düşünüp birlikte yaşama kurallarına dikkat ederek başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde hayvanları sevmek lazım. Eğer kampuse bu şekilde bin tane kedi doldurursanız manyağı birine malzeme çıkartmış olursunuz!

 10. Utanmadan birde profesör olmuşsunuz.Sizin aldığınız eğitime, aile terbiyesine yazıklar olsun.Yetiştireceğiniz evladınızdan birini 5 kattan atsalar acaba ne yapardınız.? az empati kurunuı, i allah o canın çektiği ızdırabı size bu dünyada yaşatacaktır.Siz utanmadan sıkılmadan yazınız,eden bulur, gideceğin bir metrelik kefenle toprak, orda verebilecekmisin hesabını sen onu düşün..Merhametsiz , vicadnı olmayan , insan bile denemeyecek zavallı mahluk..

 11. Yorumunu da beğenmeyip yayınlanmasının. Bravo!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir