Perşembe , Ağustos 22 2019
Anasayfa / haber / Güllük Orjan Sitesi’nde “Hayvan Sevgisi Oylaması” Rezaleti

Güllük Orjan Sitesi’nde “Hayvan Sevgisi Oylaması” Rezaleti

Milas’a bağlı Güllük Mahallesi’nde yer alan Orjan Kooperatif sakinleri 22 Temmuz 2018 tarihinde olağan genel kurulunda bir araya gelecek ve 8. madde de yer alan kooperatif içindeki evlerde ve avlusunda kedi-köpek ve tavuk beslenip beslenemeyeceğini karara bağlayacak…

Yurdun her yerinde site, apartman yönetimleri ile kedi, köpek ve onlara bakan merhametli gönüllüler arasında gerçek anlamda bir savaş yaşanıyor. İşte o savaşlardan biri de Orjan Sitesi’nde 22 Temmuz 2018 Pazar günü yaşanacak.

Orjan Yönetim Kurulu, 22 Temmuz 2018 Pazar günü kooperatifin günü birlik ve sosyal tesisinde gerçekleştireceği olağan genel kurulunda görüşülecek maddeleri site sakinlerine yolladı. Site sakinleri, genel kurul maddelerini incelediklerinde 8. maddenin kooperatif içindeki evlerde ve avlusunda kedi-köpek ve tavuk beslenip beslenemeyeceğinin oylanacağını görünce, evsiz, barksız sokak hayvanlarının beslenmesinin ne gibi bir sakıncası olur düşüncesiyle bu maddeye itiraz ettiler.

Orjan Sitesi sakinlerinden birkaç hayvan sever ortak açıklama yaparak; “Sahipsiz hayvanların sahipleri olmadığından onlara yasak konamaz. Hayvanlara burası özel mülkiyet sen buraya giremezsin denemez. Site apt bahçelerinde bulunan kediler ve köpekler için orası doğal yaşam alanlarıdır. O doğal yaşam alanlarında da hayatları kanunlar tarafından güvenceye alınmıştır. Yasa, hayvanlara yaşam güvencesi verirken, özel mülkiyet genel mülkiyet diye ayırmamıştır. Çünkü hayvanlar için girebildikleri gidebildikleri her yer onların yaşam alanıdır. Kanun ise, gönüllülere sahipsiz hayvanları besleme yani doyurma hakkı vermiştir. Dolayısı ile site-apt-üniversite-özel kuruluş-resmi kuruluş vs. bahçelerindeki hayvanları beslemek yanı doyurmak yasal haktır. En önemlisi de vicdani bir durumdur. Site yönetimini böyle bir maddeyi gündeme getirdikleri için kınıyoruz” dediler.

Kaynak: milashaber.com

SİTE VE APARTMAN ORTAK ALANLARINDA KEDİ BESLEMEK YASAL HAKTIR yazımıza göz atarak söz konusu yasa hakkında kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca bakınız

Balina Eğitmenlerinden Korkunç İtiraflar

Yıllarca balinalarla akvaryum şovları yapan iki eğitmen korkunç itiraflarda bulundu. Vicdan azabı içinde yaşadıklarını belirten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir