Pazartesi , Mayıs 27 2019
Anasayfa / Havlayan / Gözleri Görmeyen Köpeğe Rehberlik Eden Kedi

Gözleri Görmeyen Köpeğe Rehberlik Eden Kedi

Kediler ve köpekler nedendir bilinmez ezeli düşman olarak bilinir ya da düşünülürler. Oysaki hem kedi hem de köpek ile birlikte yaşayanlara sorsalar bunun doğru olmadığını öğrenebilir insanlar. Evet, bazı kediler ile köpekler anlaşamaz ama bazıları da öyle iyi anlaşırlar ki birbirlerinin hayatını kolaylaştırmayı bile başarabilirler. İşte Galler’de taşayan köpek Terfel ile kedi Pwdidat tam da böyle bir ikili.

Terfel katarakt nedeni ile görme yetisini kaybetmiş 🙁

Terfel Galler’de yaşayan yaşlı bir köpek ve yaşlı köpeklerde oldukça sık karşılaşılan bir hastalık olan katarak nedeni ile görme yetisini tamamen kaybetmiş ne yazık ki.

Duvara yapışarak yürüyormuş

Terfel’in sahibi ya da daha makul bir ifade ile hayatını paylaştığı insan arkadaşı Terfel’in gözlerini kaybettikten sonra hareket ederken çok çekingen olduğunu ve duvara yapışarak yürüdüğünü anlatıyor.

Ve hayatlarına Pwdidat giriyor!

Bir gün Terfel’in sahibi tekir sokak kedisi Pwdidat’ı da evine davet ediyor ve inanılmaz bir şey, hatta bir mucize gerçekleşiyor; Pwdidat yaşlı ve kör köpek Terfel’in gönüllü rehberi oluyor!

Terfel Pwdidat sayesinde eskisi gibi rahat hareket ediyor!

Terfel Pwdidat’ın kendisine rehberlik etmesi sayesinde artık duvara yapışarak yürümüyor ve eskisi kadar olmasa da çok daha rahat hareket ediyor! Yani kedi Pwididat yaşlı köpek Terfel’in kahramanı oluveriyor! Bu muhteşem ikiliyi patilerinden, burunlarından öpüyoruz…

İzleyin…

Ayrıca bakınız

Bodrum’da Evcil Hayvan Kabul Eden Oteller

Hayatını hayvanlarla paylaşan bizler için en büyük sorunlardan biri tatile ya da seyahate çıkmak. Hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir