Cumartesi , Ocak 20 2018

Gerçek Kurbağa Kermit İle Tanışın

Efsanevi kukla şovu Muppet Show’un unutulmaz karakteri kurbağa Kermit için dünyanın en ünlü kurbağası demek sanıyoruz pek de yanlış olmaz. Biricik domuz sevgilisi miss piggy ile birlikte dünyanın en ünlü çiftlerinden birinin yakışıklı elemanı olan Kermit’in doğadaki karşılığı yani gerçek kurbağa Kermit bulunmuş 🙂 . İşte karşınızda gerçek kurbağa Kermit; Hyalinobatrachium dianae .

Geçen yıl keşfedildi

gerçek-kurbağa-kermit

Hyalinobatrachium dianae henüz oldukça yeni keşfedilmiş bir kurbağa türü, kendisi ilk kez 2015 yılının Nisan ayında görüntülenmiş.

Kosta Rika’lı

gerçek-kurbağa-kermit-2

Gerçek Kermit Orta Amerika’daki Kosta Rika’da keşfedilmiş. Kosta Rika Amfibi Araştırma Merkezi görevlilerinden doktor Brian Kubicki kocaman pörtlek gözleri, rengi ve çenesi ile kurbağa Kermit’e ikizi kadar benzeyen Hyalinobatrachium dianae ‘yi ilk görüntüleyen isim olmayı başarmış. Bu arada tatlı kurbağaya verdiği isim de çok hoş, çünkü bu ismi annesi Janet Diana Kubicki’ den esinlenerek seçmiş araştırmacı.

Boyu yalnızca 2,5 santime ulaşabiliyor

gerçek-kurbağa-kermit-3

Çok ünlü ve popüler bir karaktere benzemesi sayesinde keşfi ile tüm dünyada ses getiren Hyalinobatrachium dianae oldukça küçük bir kurbağa türü, bu sevimli kurbağaların boyu en fazla 2,5 santime kadar ulaşabiliyor.

Bu arada gerçek kurbağa Kermit sizlerle daha önce paylaştığımız şeffaf kurbağa ile aynı aileden geliyor, her iki kurbağa da Centrolenidae amfibi ailesine mensup. Büyüleyici bir canlı şeffaf kurbağa yazımıza göz atarak bu muhteşem canlıyla da tanışabilirsiniz.

Ayrıca bakınız

Kediler Neden İnsana Kafa Atar?

Tüylü kankalarımızın bazı tipik davranışları vardır, birçok kedi insanı bu davranışları sadece kendi tüylü kankası …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir