Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Düşünen / Evine İzinsiz Giren Kişiyle 50 Kilo Kedi Maması Karşılığında Uzlaştı

Evine İzinsiz Giren Kişiyle 50 Kilo Kedi Maması Karşılığında Uzlaştı

Bodrum’da bir eve izinsiz giren C.D. isimli kişi güvenlik güçlerine yakalandı. Hakkında dava açılan şahıs evsahibi ile sitedeki kedilere 50 kilo mama almak şartıyla uzlaşma sağladı.

Olay ilçeye bağlı Gümüşlük Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre G.N.A’ya ait eve giren C.D. isimli kişi, girdiği evdeki eşyaları kullandığı sırada güvenlik güçlerince yakalandı. Ev sahibinin şikayeti üzerine, şüpheli C.D. hakkında “Konut dokunulmazlığının ihlali” ve “Mala zarar verme” suçlarından dava açılmasına karar verildi. Mahkemeye sevk edilen bu kişi ile ev sahibi G.N.A’nın anlaşma sağlaması için Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu, olayın davaya dönüşmemesi için tarafları uzlaşmaya davet etti.

Ulaştırma Bürosu tarafından görevlendirilen uzlaştırmacı Mehmet Ali Tosun, mağdur ev sahibiyle ayrı görüşerek, bu kişiyle uzlaşmak isteyip istemediğini sordu. Ev sahibinin evine giren kişiyle sitedeki kedilere verilmek üzere 50 kilo mama alma koşuluyla uzlaşma sağlayacağını söylemesi üzerine çalışma başlatıldı. Konuyla ilgili harekete geçen uzlaştırmacı Mehmet Ali Tosun, başka bir suçtan cezaevinde bulunan şüpheliyle görüntülü bağlantı kurarak konuyu anlattı.

Şüphelinin de uzlaşmayı kabul etmesi üzerine, C.D’nin ailesiyle irtibata geçildi. Bahse konu kişinin ailesi tarafından alınan 50 kiloluk kedi maması, uzlaştırmacı tarafından olayın yaşandığı siteye getirildi. Burada bir bölümü kedilere verilen mamaların kalanı, site yöneticilerine teslim edildi.

Mamaların bölgeye bırakılışını gören ve uygulamayı öğrenen işletmeci Kıyasettin Demir, bu tür uygulamaların pişman olmuş suçluları topluma yeniden kazandırılması anlamında çok önemli olduğunu söyleyerek yetkililere teşekkür etti. Kıyasettin Demir şunları söyledi:

“Cezaevinde yatmaktansa, cezalarını bu şekilde çekmeleri daha mantıklı. Bu kişi pişman olmuş. Bu tür insanları topluma yeniden kazandırmak gerekiyor.”

Uzlaştırma Bürosunun, mağdurların haklarının korunması ve faillerin topluma kazandırılması amacıyla kurulduğu belirtildi.

Öte yandan ocak ayından bu yana 582 dosyanın Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma bürosuna geldiği, 220 soruşturma dosyasında taraflar arasında uzlaştırma işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiği, 206 dosyada ise uzlaştırma işlemlerinin halen devam ettiği öğrenildi.

KAYNAK: kenttv.net

Ayrıca bakınız

İş Adamı Kediyi Sopayla Dövdü

Bahçelievler’de tekstilci işadamı Hakan G.’nin evinde kediyi sopayla defalarca dövmesi cep telefonu kamerasına yansıdı. İnsanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir