Perşembe , Ağustos 22 2019
Anasayfa / haber / Eşeği Kafasına Poşet Geçirip Sopa İle Döven Caniye 1250 Lira Para Cezası

Eşeği Kafasına Poşet Geçirip Sopa İle Döven Caniye 1250 Lira Para Cezası

YADİGAR AYGÜN-EMPATİ HABER
Kars’ta eşeklerin başına poşet geçirip sopa ile vuran şahıs bunu sosyal medyada yayınlayarak oluşturduğu infial sonucunda ;şahıs hakkında adlı ve idari soruşturma başlatılmıştır.


Para Cezası Uygulandı Hayvanlara El Konuldu
DKMP Kars Şb. Müdürü Murat Doğanay ”Müdürlüğümüzce ilgili hakkında 1250,00 TL İdari Para Cezası uygulanmış olup Arpaçay Jandarma Komutanlığımızın desteği ile hayvanlara şu an itibariyle el konulmuştur.Veteriner kontrolünü takiben hayvansever olduğu yöresinde bilinen çiftlik sahibi bir yediemine hayvanlar teslim edilecektir.Arpaçay Jandarma Komutanlığımızın kıymeti elamanlarına Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Kars İl Şube Müdürlüğümüz elamanlarına tebrik ve teşekkür ederim.” dedi.


Ne Olmuştu
Kars’ta eşeklerin başına poşet geçirerek hayvana sopayla vuran fail bu görüntüleri sosyal medyada yayınlamıştı. Bunun üzerine bir çok hayvan dernekleri, hayvan savunucuları olaya tepki gösterdi ve failin yakalanması için çalışma başlattı.

Kaynak: empatihaber.com

Ayrıca bakınız

Balina Eğitmenlerinden Korkunç İtiraflar

Yıllarca balinalarla akvaryum şovları yapan iki eğitmen korkunç itiraflarda bulundu. Vicdan azabı içinde yaşadıklarını belirten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir