Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Kemiren / En Sevimli 5 Tavşan Türü

En Sevimli 5 Tavşan Türü

Tavşanlar dünyanın en sevilen hayvanları arasında yer alıyor ve bunda tabi ki süper sevimli görünümlerinin rolü büyük. Tavşan denilince aklımıza zıp zıp bir canlı gelse de aslında tavşan sözcüğü tavşangiller familyasına dahil olan 50 türün ortak adı. Bu familyaya dahil olan bütün tavşanlar tabi ki hem çok güzel hem de sevimliler. Ama yine de bazı tavşan türlerinin diğerlerine kıyasla azıcık daha fazla sevimli olduklarını inkar edemeyiz 🙂 . İşte karşınızda en sevimli tavşan türleri.

1- HOLLANDA CÜCE TAVŞANI

hollanda cüce tavşanı

İşte karşınızda en sevimli tavşan türü; Hollanda cüce tavşanı! Kendisi adından da anlaşıldığı üzere bir Hollandalı ve ağırlığı en fazla 800-1000 grama kadar çıkabiliyor. Bu tavşanların en karakteristik özelliklerinden biri de kulaklarının diğer birçok tavşan cinsi gibi büyük olmaması. Hollanda cüce tavşanlarının kulakları da cüsseleri gibi minicik.

2- ASLANBAŞ TAVŞANI

aslanbaş tavşan

Bu sevimli tavşan da ismini yüzündeki aslan yelesini andıran tüylerden alıyor ve zaten kendisinin bu kadar sevimli olmasında da o yanak tüylerinin rolü çok büyük.

3- HOLLANDA LOP TAVŞANI

hollanda lop

İşte yine Hollanda’ya özgü ve süper sevimli bir tavşan türü; Hollanda lop tavşanı. Bu tatlı tavşan listemizin ilk sırasında yer alan Hollanda cüce tavşanı ile Fransa lop tavşanının çiftleştirilmesi ile elde edilmiş. En fazla 1200 grama ulaşan ağırlığı ve yanlara düşük kulakları ile bu tavşanların da çok sevimli oldukları su götürmez bir gerçek.

4- ANGORA TAVŞANI

angora tavşanı

Ve işte listemizin 4 numarasında tanıdık bir isim ile karşınızdayız; angora ya da buralarda bilinen ismiyle Ankara tavşanı. Türkiye’ye özgü bir tavşan türü olan Angora tavşanı hakkında kapsamlı bilgi almak için şuraya tıklamanız yeterli.

5- JERSEY WOOLY TAVŞANI

jersey wooly tavşanı

Bu listeyi hazırlarken anladığımız kadarıyla sevimli tavşan olabilmek için mutlaka Hollanda cüce tavşanından türemiş olmak gerekiyormuş 😀 Zira listemizin son sırasında yer alan Jersey Wooly tavşanı da Hollanda cüce tavşanı ile Fransız angora tavşanının melezlenmesi ile elde edilmiş.

Ayrıca bakınız

Seks Kölesi Olarak Kullanılan Orangutan Pony’nin Kurtuluş Öyküsü

Bazı yazıları yazmak diğerlerinden çok daha zor ve bu da tam öyle bir yazı, dünyada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir