Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Yüzen / En Renkli 5 Tatlı Su Balığı

En Renkli 5 Tatlı Su Balığı

Dünyanın suları yani denizler, göller, okyanuslar ve dereler dünyanın canlı çeşitliliğinin büyük bir bölümüne ev sahipliği yapıyor. Hatta dünyanın en renkli canlıları sularda yaşıyor desek pek de abartmış sayılmayız. Ayrıca her ne kadar konu ile ilgisiz olsa da dünyanın en büyük canlılarının da yine sularda yaşadığını eklemeden geçmeyelim. Evet, işte en renkli 5 tatlı su balığı.

1.Killifish

Killifish sadece renkli talı su balığı değil tek kelime ile büyüleyici!

İşte renkli tatlı su balığı denilince akla ilk gelenlerden biri; killifish. Ülkemizde de oldukça popüler bir akvaryum balığı olan killifish’in doğal yaşam alanı Asya, Avrupa’nın bazı yerleri,Kuzey ve Güney Amerika ile Afrika. Gördüğünüz gibi tek kelime ile büyüleyici renklere sahip olan killifish bu fotoğraftakinden çok daha farklı renklerde de olabiliyor ayrıca.

2.German Blue Ram

Renkli tatlı su balığı denilince German Ram ilk akla gelenlerden biri.

Özellikle elektrik mavisi olanları kendi çapında efsane sayılan German Blue Ram balığı da çok güzel ve renkli bir tatlı su balığı.

3.Erkek Beta balığı

Erkek beta balıkları balık dünyasının en renkli elemanları.

İşte balık dünyasının kesinlikle en popüler ve renkli elemanlarından biri; erkek beta balığı. Dişileri sıradan renklere sahip olan Beta balıkları söz konusu erkekler olduğundaysa baş döndürücü bir renkliliğe sahipler. Bu nedenle de zaten akvaryum meraklısı herkesin en az bir erkek beta balığı besleme macerası olmuştur diye düşünüyoruz.

4.Diskus

Renkli diskus balığı çok popüler.

İşte yine süper popüler bir renkli tatlı su balığı; diskus. Akvaryum dünyasının assolisti olarak tanımlayabileceğimiz diskus hemen her akvaryumda mutlaka süzüle süzüle yüzen en gözde balıklardan biridir. Tabi bunda büyüleyici renklerinin de rolü büyük. Sanmayın ki diskus balığı sadece bu görseldeki renklerde oluyor, diskus balıkları çok geniş renk seçenekleri sahip.

5.İmparator Çiklit balığı

İmparator çiklit balığı en renkli tatlı su balıkları arasında yer alıyor.

En renkli tatlı su balıkları denilince imparator çiklit balığını unutmak olmaz! Rengarenk ve parlat çiklit balıkları da çok popüler birer akvaryum balığıdır.

Yazımızı bitirirken balıkların yaşam alanının akvaryumlar değil doğa olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Ayrıca bakınız

Ördek Camiasının Renkli Elemanı: Mandarin Ördeği

Ördekler sevimlilikleri ile her daim insanların en sevdiği hayvanlardan biri olmuştur. Hatta bununla da kalmamıştır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir