Cumartesi , Temmuz 20 2019
Anasayfa / Düşünen / En güzel kedi şarkıları

En güzel kedi şarkıları

Kediler dünyanın en sevilen evcil hayvanı konumundalar ve bugün tüm dünyada 500 milyondan fazla ev kedisi olduğu düşünülüyor. İnternet aleminin en çok izlenen videoları da kedili videolar. Yani kediler dünyanın en sevilen hayvanı olma konusunda iddialılar ve kedilerin çekim gücüne yalnızca bizler değil ünlüler, sanatçılar ve şarkıcılar da karşı koyamıyorlar tabi ki. Dünya müzik tarihi birçok kedi şarkısına ev sahipliği yapıyor. Hatta bu şarkıların bazıları dünyanın gelmiş geçmiş en sevilen şarkıları arasında yer alıyor. İşte karşınızda en güzel kedi şarkıları.

The Cure – The Lovecats

1970’li yılların sonlarına doğru İngiltere Crawley’de kurulan ve söz konusu alternatif rock olduğunda dünyanın tartışmasız en iyi gruplarından biri olan The Cure imzalı The Lovecats sanıyoruz ki dünyanın en sevilen kedi şarkılarından biri.

Tom Jones – What’s New Pussycat

Gallerden çıkıp dünyayı kasıp kavuran sanatçı Tom Jones’un 1965 tarihli What’s New Pussycat şarkısı kesinlikle çok eğlenceli!

Rej3ctz – Cat Daddy

Amerikalı hip-hop ve elektronik müzik grubu Rej3ctz imzalı bu şarkı da gayet de mis bir kedi şarkısı ?

Janet Jackson – Black Cat

Abisi Michael Jackson kadar başarılı olamasa da tüm dünyanın tanıdığı bir şarkıcı olan Janet Jackson da pisileri unutmamış ? .

Stray Cats – Stray Cat Strut

Grubun ismi bile sokak kedisi olunca en güzel kedi şarkılarından birini yapmış olmalarına pek de şaşırmamak gerekiyor sanırız.

Mean Eyed Cat – Johnny Cash

Rock ve country müziğin en önemli isimlerinden biri olan Amerikalı şarkıcı Johnny Cash de kedi şarkısı yapmadan duramamış ?

David Bowie – Cat People

Bu yılın başında kaybettiğimiz efsane İngiliz şarkıcı David Bowie’yi ikisi farklı renklerdeki gözleri nedeniyle Van kedisine benzeten çok olmuştur ancak sanıyoruz Bowie’nin bu harika kedili şarkısı bu kişilerin çoğu tarafından bilinmiyor ? .

The Turtles – Cat In The Window

Amerikalı grup The Turtles’ın Cat in the Window şarkısı da yumuşacık bir kedi şarkısı olarak sevilmeyecek gibi değil doğrusu.

Bonus 1: Sezen Aksu – Gülümse ( Bir Kedim Bile Yok)

Sezen Aksu’nun bu şarkısının adı Gülümse olsa da hemen hepimiz bir kedim bile yok sözleri ile hatırlıyoruz hatta ismini bile öyle sananlar var.

Bonus 2: Candan Erçetin – Kedi Özledi

Evet, Candan Erçetin’in Kedi Özledi şarkısı ile listemizi noktalıyor ve kedili kalın diyoruz ? .

Not: Bu yazıyı www.geceninsarkisi.com için yazdım 🙂

Ayrıca bakınız

Köpeklerden Başka Derdi Kalmayan İnsanlar..

Evet kesinlikle kendi cinsimin hiçbir derdinin kalmadığına, tek sıkıntılarının “köpekler” olduğuna karar verdim. Bu karara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir