Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Biliyor muydunuz? / Dünyanın En Zengin 5 Hayvanı

Dünyanın En Zengin 5 Hayvanı

Hayvanların dünyasında zenginlik diye bir kavram yoktur, bir hayvan için yeterli yiyecek, sıcaktan ve soğuktan korunabileceği her hangi bir barınak, sağlıklı olmak ve sevilmek yeterlidir. Hayvanlar için paranın anlamı da yoktur önemi de. Ancak bunlar bazı hayvanların çok zengin olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bizlerin kalbini çalmakta, bize belki de dünyadaki hiç bir insanın hissettirmeyi başaramadığı şekilde gerçek sevgiyi hissettirmekte hiç zorlanmayan hayvanlar eğer sahipleri zenginse büyük birer mirasa konabiliyorlar. Elbette konuyorlar demek de pek doğru değil çünkü onlar bunun için hiç bir şey yapmıyorlar. Neyse, çok dağıtmadan konumuza girelim; işte karşınızda dünyanın en zengin hayvanları.

1- GUNTHER VI-KÖPEK

dünyanın en zengin köpeği

İşte karşınızda dünyanın en zengin hayvanı ve aynı zamanda dünyanın en zengin köpeği; Gunther IV. Gördüğünüz gibi ismi de unvanlarına yakışır şekilde havalı 🙂 . Gunther IV Alman kontesi Karlotta Lieberstein’ in sevgili köpeği ve sahibi ölünce de kendisine tam 372 milyon dolarlık bir miras kalmış! Gunther’in Bahamalar’daki villası Madonna’nın evinin yanında… Yani o gerçek bir zengin!

2- TOBY RİMES – KÖPEK

dünyanın en zengin hayvanları

Toby Rimes bir Poddle ve New York’ta yaşayan sahibinin ölümü ile 92 milyon dolarlık bir servetin tek varisi olmuş efenim.

3- KALU – ŞEMPANZE

şempanze kalu

Sadece dünyanın en zengin şempanzesi olmakla kalmayan Kalu aynı zamanda hayvanların parayla işi olmadığının ama insanların para için her şeyi yapabileceğinin de açık bir kanıtı. Zira İngiliz Aristokrat sahibinin Kalu’ya bıraktığı 90 milyon doları bir yatırım danışmanı cebine indirip Kalu’cuğu meteliksiz bırakmış.

4- BLACKIE – KEDİ

dünyanın-en-zengin-kedisi

Hani kedi, nerede kedi diye sabırsızlananlar, işte karşınızda dünyanın en zengin kedisi; Blackie. Kendisi kapkara, tatlı mı tatlı bir kedi ve sahibi  Ben Rea’nın ölümü ile birlikte tam 25 milyon doları olan bir pisi.

Bu arada dünyanın en zengin kedisi olan Blackie’nin kara kedi olduğuna dikkatinizi çekelim! Hiç bir kedi uğursuz değildir! Siyah kedi uğursuzluk getirir mi yazımıza göz atarak bu saçma söylencenin tarihin hangi noktasında çıktığı hakkında kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

5- TOMMASO – KEDİ

zengin kedi tommaso

Ve geldik listemizin son zengin patisine; Tommaso. Bu tatlı kedicik 4 yaşındayken Roma’da bir sokak kedisi olarak yaşamaya çalışırken iyi kalpli Maria Assunta tarafından bulunmuş ve sokaklardan kurtarılmış. Bununla da kalmamış ve Maria Assunta ölürken tüm mirasını ona bırakarak sokak kedisi Tommaso’yu 13 milyon dolarla başbaşa bırakmış dünyada.

 

Ayrıca bakınız

Sahibinin Öldüğünden Habersiz Köpek Yatağının Başında Geri Dönmesini Bekledi

ABD’de, sahibinin yaşamını yitirdiğinden habersiz bir şekilde, onu hasta yatağının yanında bekleyen köpek sosyal medyanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir