Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Biliyor muydunuz? / Dünyanın En Yüksek Sesle Havlayan Köpeği Charlie

Dünyanın En Yüksek Sesle Havlayan Köpeği Charlie

Köpekler ve havlama! Bu ayrılmaz ikili hayatı ve dünyayı güzelleştiriyor, tabi bazen de insanı uykusuz bırakabiliyor 🙂 . Olsun köpeği seven havlamasına katlanır, ayrıca köpeği sevmeyen de (köpek sevmemek de nasıl oluyorsa!) dünyayı paylaştığı köpeklerin havlamasına katlanmak zorundadır, nasıl ki köpekler insanların durmadan bır bır bır konuşmasına katlanıyorlarsa! Dünyanın en yüksek sesle havlayan köpeği kim acaba diye merak ediyorsanız bu meraktan kurtulmanıza sadece bir satır kaldı :). Dünyanın en yüksek havlayan köpeği Charlie ve o bir Golden Retriever.

İşte Charlie!

Sevimli Charlie dünyanın en yüksek havlayan köpeği 🙂

Şeker mi şeker Golden Retriever Charlie büyük başarısını anlatan bir tabelanın yanında poz vermiş :). Tabelada şunlar yazıyor; “Benin adım Charlie, ben dünyanın en yüksek havlayan köpeğiyim. Dünyanın en yüksek havlayan köpeği rekorunu kırarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdim” :).

Evet, o bir rekortmen!

Evet, Charlie gerçekten tabelada da yazdığı gibi bir rekortmen ve Guinness Rekorlar Kitabı’nda “dünyanın en yüksek havlayan köpeği” maddesinin altında Charlie’nin kırdığı rekor yazıyor.

113.1 desibel yüksekliğinde havlıyor!

Ortalama köpek havlaması 60 desibel yüksekliğinde, oysa sevimli Charlie tam 113.1 desibel yükseklikte havlıyor! Yani normal bir köpeğin iki katı kadar daha yüksek sesle! Charlie iyi ki burada yaşamıyorsun! Anlayışsız insanlar ülkesinde çok dert çekerdin o güzel havlaman yüzünden! Bu arada “köpek havlaması kaç desibel” sorusunun da cevabını öğrenmiş oldunuz :).

İzleyin, dinleyin!

 

 

Ayrıca bakınız

Barınaktaki Köpek Tecavüzden Öldü!

Kocaali Belediyesi’ne büyük tepki Sakarya Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Zekiye Güneş Kılcı, 26 Mayıs’ta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir