Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Dünyanın En Yaşlı Kedisi Corduroy

Dünyanın En Yaşlı Kedisi Corduroy

Ah kediler! Sevimli, nazlı, başına buyruk muhteşem canlılar. Leonardo da Vinci’nin “doğanın başyapıtı” olarak tanımladığı kedilerin tek kötü tarafı herhalde bizlere kıyasla çok kısa yaşıyor oluşları. Bizler bir kediye aşık olup tüm hayatımızı onunla geçirmek istiyoruz ama ne yazık ki bu mümkün olmuyor. Çünkü kedilerin ortalama ömrü sadece 15 yıl. Elbette bu süre iyi bir bakımla uzayabiliyor ve iyi bakılan şanslı kediler 20 yıl hatta bazen daha uzun da yaşayabiliyorlar ve bir kedi ile bu denli uzun yaşayan insanlar da en az o kediler kadar şanslı bizce.

Corduroy 1989 yılında dünyaya gelmiş

Dünyanın en yaşlı kedisi Corduroy bir tekir.

Dünyanın yaşayan en yaşlı kedisi Corduroy 1 Ağustos 1989 tarihinde Amerika Oregon’da dünyaya gelmiş.

Dünyanın en yaşlı kedisi Corduroy ve sahibi Ashley

Corduroy’ un sahibi Ashley Reed Okura. Corduro’yu Ashley’in ailesi henüz yavru bir kediyken sahiplenmişler ve o zamanlar Ashley henüz 7 yaşındaymış. Yani Ashley bir ömrü sevgili kedisiyle geçirme hayali kuranların hayallerini yaşıyor sayılır.

Guinnes Rekorlar Kitabı’na girdi

Corduroy dünyanın en yaşlı kedisi olarak Guinnes Rekorlar Kitabı’na girdi.

Corduroy geçtiğimiz sene yani 25 yaşındayken Guinnes Rekorlar Kitabı’na “dünyanın yaşayan en yaşlı kedisi” olarak adını yazdırdı. O tatlı patilerini üzerine koyarak poz verdiği sertifika Guinnes sertifikası. Tabi Corduroy için bu sertifikanın pek de önemli olduğunu sanmıyoruz 🙂 .

Bonus: İşte videosu

Dünyanın en yaşlı kedisi Corduroy umuyoruz çok daha uzun süre yaşar ve dünyayı güzelleştiren milyonlarca kediden biri olarak varlığını sürdürür.

Ayrıca bakınız

“Önce İnsan” Diyenlere…

Hani bazılarının ağızlarında pelesenktir; önce insan, insana yardım etmek varken, onca aç insan varken.. Ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir