Salı , Aralık 11 2018
Anasayfa / Havlayan / Dünyanın En Uzun Yaşayan Köpekleri

Dünyanın En Uzun Yaşayan Köpekleri

Köpekler binlerce yıldır insanların en yakın dostu. Ama köpekler ne yazık ki bizlerden oldukça kısa bir yaşam süresine sahipler. Ortalama yaşam süresi 15 yıl kadar köpeklerin. Ancak bazı köpekler bu süreyi aşmayı başararak diğer köpeklerden çok daha uzun süre yaşıyorular.İşte dünyanın en uzun yaşayan köpekleri.

1-Max

Dünyanın en uzun yaşayan köpeği Max

Terrier melezi Max 9 Ağustos 1983 tarihinde dünyaya geldi ve 18 Mayıs 2013 tarihinde, yani 30 yaşına girmesine çok kısa bir süre kalmışken hayata gözlerini yumdu. Max hala dünyanın en uzun yaşayan köpeği unvanını patisinde tutuyor.

2-Bluey

Listemizin ikinci sırasında yer alan Bluey isimli köpek tam 29 yıl 5 ay yaşamış! Yani Bluey neredeyse ortalama bir köpekten 2 kat daha fazla yaşamış. Bluey 7 Haziran 1910 tarihinde Avustralya’da dünyaya gelmiş ve 14 Kasım 1939 tarihinde hayata gözlerini yummuş.

3- Bella

Until Bella the record for the oldest dog was held by Butch, a 28-year-old from America who died in 2003
Dünyanın en uzun yaşayan Labrador köpeği Bella

Listemizin 3. sırasında yer alan Bella 1979 yılında dünyaya gelmiş. 2003 yılında Amerika’da hayata veda eden Bella öldüğünde tam 29 yaşındaydı. Bu arada Bella bir Labrador‘du.

4-Smokey

En uzun yaşayan Shih Tzu Smokey

Shih Tzu ırkı Smokey 18 Ocak 1986 tarihinde dünyaya geldi ve hala yaşıyor. Yani Smokey şu an tam 30 yıl, 38 gündür hayatta. Umuyoruz daha çok uzun yıllar boyunca yaşar Smokey.

5-Pusuke

Rekorlar kitabına da giren Pusuke

Melez bir erkek köpek olan Pusuke dünyanın yaşayan en yaşlı köpeği olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmayı da başarmıştı. Pusuke 1 Nisan 1985 tarihinde dünyaya geldi ve 5 Aralık 2011 tarihinde hayatını kaybetti. Yani tatlı Pusuke tam 26 yıl 248 gün boyunca yaşamayı başardı.

Yazımızı bitirirken hepimizin köpeklerinin uzun, sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmesini diliyoruz!

Ayrıca bakınız

Kocaeli’de Tüfekle Köpeği Öldürdüğü İddia Edilen Müezzin Serbest Bırakıldı

Dün Kocaeli’nin Körfez Tütünçiftlik sahilinde öğleden sonra saatlerinde boğazından vurulmuş, kanlar içinde bir köpek gören …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir