Salı , Eylül 17 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Dünyanın En Uzun Yaşayan Janus Kedileri

Dünyanın En Uzun Yaşayan Janus Kedileri

Yapışık ikizlik durumu sadece insanlarda görülmüyor; diğer birçok canlının yanı sıra kedilerde de görülebiliyor. Dünyanın farklı yerlerinde yapışık ikiz olarak doğan kediler ile karşılaşılsa da ne yazık ki bunların çok azı hayatta kalabiliyor. Size bahsedeceğimiz kedilerse Janus kedi olarak tanımlanan ve bir bedende iki yüzü bulunan kedilerden biri, aslında herhangi biri değil en uzun yaşayanı ya da yaşayanları; Frank ve Louie.

Doğduklarında herkesi şaşırtmışlar

Yapışık ikiz kediler Frank ve Louie yeni doğduklarında

Frank ve Louie 1999 yılının Eylül ayında A.B.D.’nin Massachusetts eyaletinde dünyaya gelmişler. Elbette 2 yüzlü olarak doğan bu tatlı kedi herkesi şaşırtmakla birlikte üzmüş. Çünkü Janus kedilerin hemen hepsi sadece bir kaç gün içinde ölüyor ve herkes Frank ve Louie‘nin de bir kaç gün içinde hayatını kaybedeceğini düşünmüş.

Hayatta kalmayı başarmaları ise çok daha büyük bir şaşkınlık yaratmış

Martha isimli bir veteriner hemşiresi Frank ve Louie‘yi evine almış ve 3 ay boyunca tüp ile beslemiş ve sonunda ikili tek başlarına yemek yemeyi öğrenmişler.

Frank ve Louie hayatlarını normal bir kedi gibi sürdürmeyi başarmış.

Tabi sadece mama yemeyi değil sıradan bir kedi gibi gezmeyi, dolaşmayı da öğrenmiş tatlı kediler Frank ve Louie.

Rekorlar kitabına girmişler!

Yapışık ikiz kediler Frank ve Louie Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş.

İkili 2012 yılında dünyanın en uzun yaşayan Janus yapışık ikiz kedileri olarak Guinness Rekorlar Kitabı‘na girmişler.

2014 yılında onları kaybettik 🙁

Frank ve Louie’nin sağlık durumu kötüleşince sahipleri onları North Grafton Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne götürmüş, ancak tatlı kediler 2014’ün Kasım ayında hayatlarını kaybetmiş. Yine de dünyanın en uzun yaşayan yapışık ikiz kedileri olarak tam 15 yıl boyunca hayatta kalmayı başarmış. Yazımızı bitirirken çok hasta ya da yaşamaz denilen hayvanların yaşayabileceğini, böyle durumlar ile karşılaştığınızda arkanızı dönüp gitmek yerine onlar için elinizden geleni yapmanızın onlara uzun ve güzel bir ömür sunabileceğini unutmamanızı diliyoruz.

 

 

Ayrıca bakınız

İş Adamı Kediyi Sopayla Dövdü

Bahçelievler’de tekstilci işadamı Hakan G.’nin evinde kediyi sopayla defalarca dövmesi cep telefonu kamerasına yansıdı. İnsanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir