Salı , Eylül 17 2019
Anasayfa / Havlayan / Dünyanın En Uzun Kuyruklu Köpeği Keon

Dünyanın En Uzun Kuyruklu Köpeği Keon

Köpek denilince aklımıza gelen ilk şeylerden biri tabi ki tüylü kankalarımızın kuyrukları. Kuyruk köpeklerin sevimli görüntüsünün en önemli parçası hem de köpekler iletişim kurmak için en fazla kuyruklarını kullanıyorlar. Köpeklerin kuyrukları farklı görüntülere sahip olabiliyor, kimisi kısa, kimisi uzun, düz, kıvrık, tüylü ya da tüysüz. Yazımızın konusu olan Keon ise inanılmaz uzun kuyruğu ile adını Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdırmış bir kuçu :).

O bir Irish wolfhound

Keon bir Irish wolfhound. Ülkemizde İrlanda kurt köpeği ve İrlanda kurt tazısı isimleri ile de bilinen bu ırk dünyanın en uzun boylu köpekleri arasında yer alıyor, bu nedenle en uzun kuyruklu köpek rekorunu da bu ırktan bir köpeğin kırmış olması pek şaşırtıcı değil.

Keon tüm İrlanda kurt köpekleri gibi nazik ve sevecen

İrlanda kurt köpekleri sevecen ve uyumlu karakterleri ile haklı bir üne sahip. Kocaman cüsseleri aksini düşündürse de bu köpekler özellikle çocuklarla mükemmel anlaşıyorlar, gördüğünüz gibi Keon da bebek bakıcılığı yapıyor :).

Keon Belçika’da yaşıyor

Keon ailesi ile birlikte Belçika’da yaşıyor, kalabalık bir ailenin kuçusu olan Keon çok mutlu bir köpek. Rekortmen köpekler denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Keon kalabalık ailesinin göz bebeği.

Keon’un kuyruğu tam 76,8 santim!

Keon’a dünyanın en uzun kuyruklu köpeği unvanını kazandırıp ismini Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdırmasını sağlayan kuyruğu tam 76,8 santim ki bu uzunluk bazı köpeklerin boyundan bile fazla.

Keon rekorlar kitabına 2015 yılında girdi

Keon rekorlar kitabına 2015 yılında girdi, halen dünyanın en uzun kuyruklu köpeği unvanını kocaman patilerinde tutuyor. Keon’u uzun kuyruğundan öpüyoruz 🙂 .

Bu arada dünyanın en uzun dilli köpeği Puggy ile tanışmak için şuraya ve gelmiş geçmiş en uzun kulaklı köpek tiger ile tanışmak için de buraya tıkalayabilirsiniz.

Ayrıca bakınız

Sahibinin Öldüğünden Habersiz Köpek Yatağının Başında Geri Dönmesini Bekledi

ABD’de, sahibinin yaşamını yitirdiğinden habersiz bir şekilde, onu hasta yatağının yanında bekleyen köpek sosyal medyanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir