Pazartesi , Haziran 17 2019
Anasayfa / Yürüyen / Dünyalar Güzeli 5 Tilki Cinsi

Dünyalar Güzeli 5 Tilki Cinsi

Tilkiler ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın neredeyse her yerinde yaşayan hayvanlar. Gerçekten de tilki denilen muhteşem canlı dünyanın tüm kıtalarında yaşıyor ve bu nedenle de çok sayıda tilki cinsi bulunuyor. Elbette ki bütün tilkiler çok güzel ama bazıları sanki daha bir güzeller :). Dünyada yaklaşık olarak 24 tilki cinsi var ve işte en güzel beş tilki cinsi.

1.Çöl Tilkisi

Koca kulakları ile haklı bir üne sahip olan çöl tilkileri köpekgiller familyasının en küçük üyesi aynı zamanda. Yani en küçük köpekgil ve en büyük kulaklı köpekgil unvanlarını aynı anda taşıyor bu sevimli tilkiler. Çöl tilkisi adından da anlaşılabileceği üzere çöl yaşamına uyum sağlamış bir tilki türü ve Arap Yarımadası ile Kuzey Afrika’da yaşıyor.

2.Bilye Tilkisi

Bu süper güzel tilkiler birazdan karşılaşacağınız kızıl tilkinin bir cinsi ve evcil hayvan olarak çok popülerler.

3.Kızıl Tilki

Kızıl tilki en güzel tilki türlerinden biri olmasının yanı sıra dünyadan en yaygın olarak da yaşayan tilki türü. Yani tilki dendiği zaman genellikle kast edilen köpekgiller familyasının bu estetik üyesi oluyor.

4.Boz Tilki

Beautiful fox species emgn 10

 

Kuzey Amerika’da yaşayan boz tilki tek kelime ile bir doğa harikası. Özellikle Kanada ve Orta Amerika’da bulunsa da Venezüela’ya kadar yayılan bir yaşam alanı var.

5.Kutup Tilkisi

Beautiful fox species emgn 14

Neden kutup tilkisi 1. sırada değil diye düşünebilirsiniz ama unutmayın ki bu liste eğlence için hazırlanmış bir liste, yani hiç bir hayvan diğerinden daha güzel ya da çirkin değil. Evet, dünyanın en güzel tilkisi bile denilebilecek denli muhteşem görünen kutup tilkisi isminden de anlayacağınız üzere kutuplarda yaşıyor.

 

 

Ayrıca bakınız

Japonya’da bir park, eğlence için 5 bin balığı buz pistinde dondurdu!

Japonya’nın Kitakyuşu kentinde açılan SpaceWorld isimli temapark ilgi çekmek amacıyla buz pisti içinde 5 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir