Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Miyavlayan / Dünya Kediler Günü Kutlu Olsun!

Dünya Kediler Günü Kutlu Olsun!

Bugün 17 Şubat yani Dünya Kediler Günü, yani bizim için yılın en kutlu ve mutlu, mırıltılı günlerinden biri. Bazı ülkeler kediler gününü farklı tarihlerde kutluyor ancak Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede 17 Şubat Dünya Kediler Günü olarak kutlanıyor. Evet, bugün dünyanın en estetik, sevimli, özel ve güzel canlılarının günü ancak bu önemli günü kutlarken ülkemizde kedilere ve diğer hayvanlara yapılan kötü muamelelere, hayvan cinayetlerine dikkat çekmeden kutlamak yapmayı uygun bulmuyoruz. Bu güzel günü kutlarken ARTIK KEDİLER ÖLMESİN, KEDİLERE EZİYET EDİLMESİN, HAYVANA EZİYET VE HAYVAN CİNAYETLERİ HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILSIN diyoruz.

İlk kez 2002 yılında kutlanmaya başlandı

Kediler günü ilk kez 2002 senesinde International Fund for Animal Welfare yani Hayvan Refahı İçin Uluslararası Fon tarafından kutlandı ve o günden beri her yıl dünyanın farklı ülkelerinde kediler günü bu tarihte çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.

Bazı ülkelerde kediler günü farklı tarihlerde kutlanıyor

Türkiye’nin de dahil olduğu çoğu ülkede 17 Şubat’ta kutlanan kediler günü Rusya’da 1 Mart, Amerika’da 29 Ekim’de kutlanıyor. Ayrıca 8 Ağustos da Uluslararası Kediler Günü olarak tüm dünyada kutlanıyor.

Bir dahaki kediler günü yazımıza ülkemizdeki hayvanlara kötü muameleye dikkat çekerek başlamamak, tüm kedilerin sağlıklı, mutlu bir hayat sürdüğü günler görmek dileğiyle…

KEDİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN! SİZİ ÇOK SEVİYORUZ TÜYLÜ KANKALARIMIZ, İYİ Kİ VARSINIZ İYİ Kİ DÜNYAYA SEVGİ VE GÜZELLİK KATIYORSUNUZ.

Ayrıca bakınız

“Önce İnsan” Diyenlere…

Hani bazılarının ağızlarında pelesenktir; önce insan, insana yardım etmek varken, onca aç insan varken.. Ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir