Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Düşünen / Dünya Emekçi Kadınlar Günü

Dünya Emekçi Kadınlar Günü

Bugün 8 Mart DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ. Ne acıdır ki hem kadınlar hem de biz hayvanlar erkekler tarafından sürekli işkence görüyor,öldürüyoruz. Devlet bizleri de kadınları da korumakta yetersiz,dahası isteksiz.Ve iktidar sahiplerinin gerici,akıl almaz politikalarıyla bu topraklardaki yaşamımız gittikçe zorlaşıyor. Her gün yeni kadın cinayetleri,yeni hayvan katliamları utanç listelerine ekleniyor. Ve bizlere fazlalık, mal, istenmeyenler gözüyle bakanlar sanki günden güne çoğalıyor. Ne ilginçtir ki hayvanların hakları için çalışanların çoğu kadın hakları için de çalışıyor. Aslında ilginç dediğime bakmayın, biliyorum ki bizler için de kadınlar için de çabalayan insanların esas ilgilendikleri canlı hakları. Erkek egemen toplum sadece kadınlara ve hayvanlara değil kendine karşı gelen erkeklere hatta hiç suçu olmayan çocuklara bile kıyıyor. Ben kedi hafızamla bile ne 13 yaşında öldürülen Uğur Kaymaz’ı, ne uyuduğu kutuda kafası tekmelenerek öldürülen Yamuk kardeşimi, ne Güldünya’yı ne Ali İsmail Korkmaz’ı ve annesini ne de tüm diğerlerini unutmadım. Ama görüyorum ki insanların hafızası benden daha zayıf, ya da çoğunun kalpleri taşlaşmış, tüm bunları hiç umursamıyorlar. Evet, bugün dünya emekçi kadınlar günü. Hepimizin çok kötü günler yaşadığı son zamanlarda kadınlar bundan en çok etkilenenler belki de. Bir kedi olarak kadınlara verebileceğim tek şey sevgim(ki handeyi çooook seviyorum ve sevgimle onu çook da mutlu ettiğimi hissediyorum)ve bir de iyi dileklerim. Kadın cinayetlerinin bittiği, tüm kadınların mutlu ve rahat yaşadığı, tacize, tecavüze uğramadığı(bak şimdi aklıma diri diri gömülen medine de geldi..ki o daha çocuktu!) şiddet görmediği, hayatın her alanında erkeklerle eşit fırsatlara sahip olduğu bir dünya diliyorum. Umuyorum hep beraber mutlu yaşayacağımız günler çok uzakta değildir kadın kardeşlerim. Sevgiler.

Bu yazı biraz değiştirilerek editörün kişisel blogu sarmankushi’den alınmıştır ve ihtiyar sarman Kuşi’nin dilinden yazılmıştır.

Ayrıca bakınız

Partilerin Seçim Bildirgesinde Yer Alan “Hayvan Hakları” Vaatleri Neler?

24 Haziran 2018’de gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne sayılı günler kaldı. Seçime …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir