Pazar , Temmuz 21 2019
Anasayfa / Biliyor muydunuz? / Dört Kulaklı Kedi Yoda

Dört Kulaklı Kedi Yoda

Kedilerin en hassas, yaşamlarını sürdürmelerinde büyük rolü olan organlarından biridir kulakları. Aynı zamanda bu güzel hayvanlara bambaşka bir sevimlilik katar kafalarının üstünde duran o şeker kulaklar. Dört kulaklı kedi aslında sanıldığı kadar nadir görülen bir durum değil. Hatta kedilerde sık karşılaşılan bir mutasyon bile diyebiliriz bu durum için. Yani dört kulaklı kedi Yoda ünlü olsa da onunla aynı durumda olan başka kediler de vardır mutlaka :).

Yoda gerçekten de Yoda’ya benziyor 🙂

Yoda gerçekten de Yoda’ya çok benziyor 🙂

Yoda’yı bir çift evlerinin yakınındaki bara uğradıktan sonra bulmuşlar ve sahiplenmişler. Yoda’ya Star Wars filminin efsane Jedi üstadı Yoda’ya ikizi gibi benzediği için bu ismi vermişler, iyi de yapmışlar çünkü hakikaten çok benziyor :).

Yoda’nın Yoda’ya benzediği su götürmez bir gerçek 🙂

Yoda gerçekten de çok şeker görünüyor ve onu bulan sahipleri ile birlikte Amerika- Şikago’da yaşıyor.

Dört kulaklı kediler de başka farklılıklar da görülüyor

Dört kulaklı kediler daha sessiz miyavlıyorlar

Dört kulaklı kedilerin yalnızca görünüşleri farklı değil bunun yanı sıra diğer kedilerden farklı başka yönleri de var. Dört kulaklı kediler diğer kedilerden daha sessiz miyavlıyor ve çok daha meraklı oluyorlar. Ayrıca bu kedilerin beyin yapılarının da farklı olduğu belirlenmiş.

Yoda tek başına değil

Luntik'in yaşadığı benzin isyasyonu
Dört kulaklı kediler daha meraklı oluyorlar

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi Yoda tek dört kulaklı kedi değil. Kedilerde dört kulak ile doğuma neden olan durumun doğrudan bir mutasyon değil genleri etkileyen parçacıklar olduğu belirlenmiş ve sanılandan çok daha fazla kedi dört kulaklı olarak dünyaya geliyor. Evet, işte böyle :).

 

 

 

Ayrıca bakınız

Türkiye’de 15 Milyon Kişi Evini Kedilerle Paylaşıyor

Kediler binlerce yıl önce evcilleştirilmesi ile birlikte en yakın dostlarımız oldu. İstatistik portalı Statista’nın paylaştığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir