Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / haber / Dernek Başkanı Nitelikli Dolandırıcılık Suçlaması İle Ağır Ceza Mahkemesinde Yargılanıyor

Dernek Başkanı Nitelikli Dolandırıcılık Suçlaması İle Ağır Ceza Mahkemesinde Yargılanıyor

Eskişehir merkezli hayvanları koruma derneği Bana Hayat Ver isimli derneğin kurucusu ve başkanı Melis C. nitelikli dolandırıcılık suçlaması ile Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyor. “Sokak köpeklerinin pansiyon borcu yüzünden evime 12 bin liralık haciz geldi, bu borcu ödemem için hayvanlar yararına ürün satıyorum” şeklinde sosyal paylaşım platformlarında ilan açan ancak para aldığı halde ürün yollamayan ve aldığı parayı sokak hayvanları yararına kullandığını kanıtlayamayan Melis C.’nin ne ceza alacağı ise hayvan severler arasında merak konusu. Bu arada Melis C.’nin derneği Eskişehir’de olduğu halde Ankara’da yaşadığı ve burada aktif olduğu iddia ediliyor.

“Elde ettiği parayı sokak hayvanlarına yararına kullandığına dair bilgi edinilemedi”

Eskişehir Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede Melis C’nin Bana Hayat Ver Derneği‘ni “vasıta kıldığı” vurgulanırken iddianamede yer alan ” şüphelinin mağdurdan elde ettiği parayı sokak hayvanları yararına kullandığına dair bilgi edinilemedi” ifadesi dikkat çekiyor.

“Bu davanın örnek teşkil edeceğini umuyorum”

Ukalahayvan‘a konuşan ve aynı zamanda sitemizin editörü olan olayın mağdurlarından Hande Çelensu “Bu davanın sokak hayvanlarını kullanarak kendilerine menfaat sağlayanlar için caydırıcı olacak bir ceza ile sonuçlanacağını ve böylece örnek teşkil edeceğini umuyorum. Kimsenin muhtaç canları kullanarak kendisine çıkar sağlamaya hakkı yok ve bu kabul edilebilir bir davranış değil. Yani bu olayın esas mağduru ben değil haksız kazanç sağlamak için kullanılan, hakları yenilen sokak hayvanlarıdır.” dedi.

Söz konusu davaya konu olan olayın detaylarına BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bakınız

Balina Eğitmenlerinden Korkunç İtiraflar

Yıllarca balinalarla akvaryum şovları yapan iki eğitmen korkunç itiraflarda bulundu. Vicdan azabı içinde yaşadıklarını belirten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir