Perşembe , Ağustos 22 2019
Anasayfa / haber / Çorum’daki Tecavüz Davasının Mağduru Köpek Hapsedildiği Barınakta Öldü!

Çorum’daki Tecavüz Davasının Mağduru Köpek Hapsedildiği Barınakta Öldü!

Çorum’un Sungurlu ilçesi İkizli Köyü’nde ortaya çıkan görüntüler tüm Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı. Görüntülerin, Kazım Kapkıner isimli şahsın kangal cinsi köpeğe tecavüz ederken çekildiği iddia edilmiş, 80 yaşındaki Kazım Kapkıner jandarma tarafından gözaltına alınmıştı. Ancak Kapkıner hakkındaki iddiaları reddederek “Hayvanın zincirini çözüyordum” açıklaması yapmış ve görüntüleri çeken çocuk ise şaka amaçlı çektiğini söyleyerek olayın üzeri kapatılmıştı!

Tüm bu olayların mağduru köpek ise önce Çorum Orman ve Su İşleri Müdürlüğü himayesine, ardındanda Çorum Geçici Hayvan Barınağı himayesine alınmış ve geçtiğimiz pazar gününe kadar orada tutulmuştu…

Sağlıklı bir şekilde girdiği Çorum Geçici Hayvan Barınağından PARVO adı verilen gençlik hastalığı yani Kanlı İshal‘e yakalanan masum köpek barınak himayesindeyken hayata gözlerini yumdu.

Taciz görüntüleri, iddialara, yalanlamalar, suçsuz denilen şahısa kesilen cezalar derken tüm bu olayların içinde olayın tek mağduru olan masum köpek demir parmaklıklar arkasına, sağlıksız bir ortama tıkıldı ve sonucunda Çorum Geçici Hayvan Barınağı‘nda kaptığı enfeksiyon ile hayata gözlerini yumdu.

Peki bu kadar tehlikeli olan Parvo (Kanlı İshal) virüsü tecavüz davasının mağduru köpeğe nasıl bulaştı…

Çorum Geçici Hayvan Barınağı’ndan ulaştığımız Veteriner Hekim Mehmet Gültekin olayı doğrularken “Kanlı ishal virüsü sebebi ile pazar günü öldü. Gerekli işlemer yapıldıktan sonra tutanaklar tutuldu ve ayrı bir yere gömüldü” açıklamasını yaptı.

Kanlı İshal virüsünün bulaştığı hayvanlarda yaşama şansının çok az olduğunu belirten Mehmet Gültekin“Virüs teşhisi konulduktan sonra elimizden geleni yaptık ama kurtaramadık” dedi.

KAYNAK: ajanimo.com

Ayrıca bakınız

Balina Eğitmenlerinden Korkunç İtiraflar

Yıllarca balinalarla akvaryum şovları yapan iki eğitmen korkunç itiraflarda bulundu. Vicdan azabı içinde yaşadıklarını belirten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir