Cumartesi , Mart 23 2019
Anasayfa / haber / Bursa Nilüfer’de Hayvanların Kalbine Çamaşır Suyu Enjekte Edildiği İddia Ediliyor

Bursa Nilüfer’de Hayvanların Kalbine Çamaşır Suyu Enjekte Edildiği İddia Ediliyor

Nilüfer’de hayvan severler ayakta… Barınak mı ölüm kampı mı?

Nilüfer Belediyesi Hayvan Barınağı’nda kalan hayvanların kötü durumda olduğunu gösteren fotoğrafların sosyal medyada yayımlanmasıyla birlikte gözler bu merkeze çevrilirken, kamuoyunda da büyük tepki oluştu. İddiaların odağında olan Nilüfer Belediyesi’yle ilgili İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere Ankara’ya şikayet yağdığı bildiriliyor.

Nilüfer Belediyesi’nin Hayvan Barınağı’ndan kamuoyuna yansıyan görüntüler özellikle sosyal medyada büyük tepki topladı. Barınakta havanların balık istifi tutulduğu ileri sürülürken, bakımsızlık ve açlık nedeniyle hayvanların öldüğü iddia ediliyor. Barınak yönetiminin başına buyruk hareket ettiği, hastalıklı ve sağlıklı hayvanların aynı kafeslerde tutulduğu da öne sürülen iddialar arasında yer alıyor.

ÖLÜM KAMPI MI?

İşte sosyal medyada yayınlanan bir mesajda yer alan korkunç iddialar; “Bugün bu merkez; hayvanların sağlıklı-hasta ayrımı yapılmaksızın üst üste istif edildiği, Kanunda ve Yönetmelikte belirtilen Geçici Bakım Evi kapsamında olmayan, belediyenin bütçesinde yer alıyorken ödeneklerin amacı doğrultusunda kullanılmadığı bir yer. Hayvansever gönüllülerin içeri alınmadığı, hayvanların aç ve susuz bırakıldığı, hatta hayvanların birbirlerini parçalamalarına göz yumulduğu bir ölüm kampına dönüşmüştür. Nilüfer Belediyesi merkez; yönetimde bulunan kişi ve kişilerin keyfi tavırlarına göre engellenmekte, türlü bahaneler ile vatandaşlar merkeze alınmamakta yahut alınsa dahi peşlerine mafyavari ve tehditkar tavırları ile gözetmenlerin takıldığı bir Alibaba Çiftliği’ne dönüştürülmüştür. Nilüfer gibi bir belediyenin bünyesinde Kanun ve Yönetmelikten bihaber, böylesine başına buyruk ve keyfi hareketler ile yönetilen bu merkez acilen gerekli müdahaleyi görmeli ve de yöneticisinden çalışanına kadar herkes ihmali ve keyfi davranışlarının bedelini ödemelidir. Toplum vicdanını rahatlatmak açısından büyük önem taşıyan bu olay daha büyük bir krize dönüşmeden görevini ifa edemeyen yönetim istifa etmelidir.”

ÇAMAŞIR SUYU İDDİASI

Özellikle sosyal medyada büyük tepki toplayan Nilüfer Belediyesi Hayvan Barınağı ve yönetimiyle ilgili çok ciddi iddialar ortaya atılıyor. Bunlardan birisi de buradaki hayvanların kalplerine iğne ile çamaşır suyu enjekte edilmesi. Hayvansever derneklerinin ve sosyal medya kullanıcılarının hedefindeki isim ise Nilüfer Belediyesi Hayvan Barınağı Müdürü Fikriye Umutkar Eker. Eker’in göreve gelmesinin ardından bakım, tedavi, kısırlaştırma yapılmadığı ileri sürülürken, çok sayıda hayvanın öldüğü de iddialar arasında.

ŞİKÂYET YAĞIYOR

Öte yandan Nilüfer Belediyesi Hayvan Barınağı’ndaki iddialarla ilgili devletin çeşitli kurumlarına adeta şikâyet yağdığı bildirildi. Hayvanseverler başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere kamuda ilgili tüm kurum ve kuruluşlara gerek mail gerekse şikayet panelleri aracılığı ile barınakla ilgili iddiaları aktarırken, bir an önce barınakla ilgili gereken müdahalenin yapılmasını istiyor.  Bakalım Nilüfer Belediyesi, bu iddialar karşısında nasıl bir adım atacak ya da nasıl bir işlem yapacak…

Kaynak: şehirmedya.com 

Haber: Fetih Bağcı

Ayrıca bakınız

Viranşehir’de Kaza Geçirdiği Sanılan Kedinin Tüfekle Vurulduğu Anlaşıldı

Geçtiğimiz Ağustos ayında Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde hareketsiz yattığı fark edilip gönüllüler tarafından kurtarılan kedinin kaza …

Bir yorum.

  1. Hayvanlara şiddete hayirrrrrrrr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir