Perşembe , Ağustos 22 2019
Anasayfa / haber / Bodrum’da Sokak Köpeklerine Ve Köpeklere Bakan Gönüllüye Saldırı

Bodrum’da Sokak Köpeklerine Ve Köpeklere Bakan Gönüllüye Saldırı

Bugün öğlen saatlerinde Muğla’nın Bodrum ilçesinde iki sokak köpeğine ve onlara bakan Bitez Bodrum Sokak Çocukları sokak besleme grubunun kurucusu olan Deniz Kara’ya saldıran M.S.D isimli şahıs Deniz Kara’nın polisi araması üzerine ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. Deniz Kara M.S.D’den hem kendisini darp ve tehdit ettiği hem de köpekleri yok ederim dediği için şikayetçi oldu.

“Köpeğin sesine fırladım!”

Ukalahayvan’ın ulaştığı hayvan gönüllüsü Deniz Kara olayı şu şekilde anlattı; “İş yerimde otururken Sarışın isimli köpeğin havladığını duydum, normal bir havlama değildi hemen dışarıya koştum ve gördüğüm manzara karşısında şok oldum. Adının M.S.D olduğunu sonradan karakolda öğrendiğim 55-60 yaşlarında bir adam belinden çıkartmış olduğu kemerini kement haline getirmiş çok saf ve iyi olduğu için Sarışın ismini taktığımız köpeğe vurmaya çalışıyordu. Köpek de korkuyla bir yandan kaçıp bir yandan da havlıyordu. Siz ne yapıyorsunuz dememle birlikte şahıs “köpek beni ısırdı!” diye bağırdı, bunun üzerine gösterin o zaman ısırığı dedim. Bu lafı etmemle birlikte şahıs adeta delirmiş gibi üstüme saldırıp kolumu kavradı ve “BU KÖPEKLERİ YOK EDECEĞİM GÖRECEKSİN! dedi” dedi.

“Kolum mosmor”

M.S.D isimli şahsın kolunu sıkarak kendisine bağırdığını ve olay esnasında oradan geçenler araya girmeseydi belki de çok daha fazlasını yapabileceğini ekleyen Deniz Kara “kolum mosmor, darp raporu aldım ve şahıstan şikayetçi oldum” dedi.

“Bu köpeklere bir şey olursa sorumlusu bu şahıstır!”

Deniz Kara sözlerine şöyle devam etti; “Ben Bodrum’da birçok noktada sokak beslemesi yapıyorum ve sadece besleme yapmakla kalmıyorum, ilgilendiğim tüm köpeklerin aşıları tamdır, kısırlaştırılmış ve belediyeye kayıtlıdır. Söz konusu şahsın saldırdığı Sarışın isimli köpeğimin de aşıları tamdır, belediyeye kayıtlı, çipli ve kısırlaştırılmıştır. Ayrıca çok da iyi huylu bir köpektir. İş yerimin orada baktığım bu canlara bir şey olursa bunun sorumlusu bu şahıstır, zira bana açıkça “o köpekleri yok edeceğim!” diye bağırmıştır. Ben karakolda verdiğim ifademde bunun da altını çizdim, köpeklere bir şey olursa bu şahıstan bilinmesi gerektiğini özellikle belirttim.”

 

“Konunun sonuna kadar takipçisi olacağım”

Deniz Kara hem köpeklere saldırdığı ve tehdit ettiği, hem kendisini darp ve tehdit ettiği için şikayetçi olduğu şahısla ilgili olarak “konunun sonuna kadar takipçisi olacağım, şu an kendimden çok o canlar için endişeleniyorum.” dedi.

Bitez Bodrum Sokak Çocukları sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Ayrıca bakınız

Balina Eğitmenlerinden Korkunç İtiraflar

Yıllarca balinalarla akvaryum şovları yapan iki eğitmen korkunç itiraflarda bulundu. Vicdan azabı içinde yaşadıklarını belirten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir