Salı , Eylül 17 2019
Anasayfa / Düşünen / Bodrum’da Sokak Köpeklerine Karşı Halkı Kışkırtan Esrarengiz Kişi

Bodrum’da Sokak Köpeklerine Karşı Halkı Kışkırtan Esrarengiz Kişi

Bodrum’da son günlerde Facebook üzerindeki bir grupta sürekli sokak köpeklerine karşı insanları kışkırtmaya uğraşan paylaşımlar yapan esrarengiz profil konuşuluyor. Hayvan severleri çileden çıkartan Mustafa D. isimli şahsın gerçek bir kişi mi yoksa sosyal paylaşım platformlarında bolca bulunan trollerden biri mi olduğu henüz anlaşılamasa da Mustafa D. profili ile yapılan hayvan düşmanı paylaşımlar nedeni ile sokak köpeklerinin başına herhangi bir kötülük gelebileceğini düşünen Bodrumlu hayvan severler endişeli.

Profil fotoğrafı yok!

Mustafa D. adına açılmış facebook hesabını kullanan şahsın profil fotoğrafı yok, fotoğraf yerine karakalem bir resim kullanıyor ve duvarında hiç bir bilgi mevcut değil. Hayvan severler tüm çabalarına karşın bu profili ve Mustafa D. ismini kullanan kişinin kim olduğunu öğrenebilmiş değiller, hatta bu kişinin gerçekten var olduğu dahi şüpheli.

7/24 Bodrum isimli grubu mesken tutmuş

Yine facebook’ta yer alan ve güya “haber” grubu olan 7/24 Bodrum isimli grupta Mustafa D. çılgınlığı yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde söz konusu grupta paylaşılan “Bodrum’da köpek dehşeti” haberinin altına internetten topladığı ve Bodrum’la ilgisi olmayan köpek fotoğrafları ile onlarca yorum yapan, “köpekler yüzünden Bodrum’da yaşayamıyoruz, toplansınlar” diyen Mustafa D.’nin bu saçmalıklarına karşı sessiz kalmayan, fotoğrafların Bodrum’un sokak canlarına ait olmadığını belirten yorumlar yapan hayvan severlerlerin yorumları siliniyor ve gruptan engelleniyorlar.

Amaç ne?

7/24 Bodrum grubunda sürekli sokak köpeklerini hedef gösteren, Bodrum köpeklerine ait olmayan fotoğraflar kullanılarak servis edilen sözde haberlerin ne amaçla yayınlandığı bilinmiyor. Hayvan severlerin bu paylaşımlara yaptığı yorumların silinmesi, gruptan engellenmeleri ise sokak köpeklerini hedef alan bir algı operasyonu yürütüldüğünü düşündürüyor.

Köpek denize çiş yaptı fenomeni!

Mustafa D. isimli esrarengiz profilin 7/24 Bodrum grubunda yaptığı denize çiş yapan köpek paylaşımı sadece Bodrumluların değil tüm Türkiye’nin tepkisini çekmesine karşın Mustafa D. ile ne gibi bir bağı olduğu anlaşılamayan 7/24 Bodrum grubunun yöneticileri yine bu akıl dışı ve insanları sokak köpeklerine karşı kışkırtan paylaşıma tepki gösterenlerin yorumlarını silip gruptan engellemeye devam ediyor.

7/24 Bodrum sokak canlarına her platformda saldırmaya devam ediyor!

Sokak canları ile ilgili alıp veremediğinin ne olduğu anlaşılamayan 7/24 Bodrum isimli sözde haber grubu sokak canlarına sadece Facebook üzerinden değil tüm platromlarda saldırmaya devam ediyor. İnstagram hesaplarından yaptıkları paylaşıma gelen tepkiler üzerine gönderiyi yoruma kapatan 7/24 Bodrum yönetiminin neyin peşinde olduğu, kimseye zarar vermeyen köpekleri ellerinde hiç bir delil olmaksızın google’dan topladıkları fotoğraflar ile sürekli neden kötülediği ise anlaşılamıyor.

Mustafa D. google’dan aldığı bunun gibi fotoğraflar ile Bodrum sokak canlarını hedef göstermeye devam ediyor.

Mustafa D. ile birlikte hareket eden 7/24 Bodrum isimli grupta Bodrum sokak hayvanlarına karşı yürütülen haksız linç kampanyasına dur demek için başlatılan imza kampanyasına buradan ulaşabilir ve Bodrum’un güzelliği olan, hepsi sevgi dolu sokak köpeklerinin bu kötü insanlardan korunmasına yardımcı olmak için imzalayabilirsiniz.

 

Ayrıca bakınız

TBMM’de “Eğitimde Vicdanî Ret Hakkı” Talep Edildi

Ekim ayında raporunu tamamlayarak TBMM Genel Kurulu’na sevk edecek olan Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu’nda gündeme …

7 Yorumlar

  1. Hayvanlara zulum yapanlara ciddi yasal cezlar istiyoruz. Maddi ceza yeterli degil. Daha agir yaptırimlar istiyoruz.

  2. 7/24 BODRUM’u Şiddetle kınıyorum. Sokaktaki tüm canlılara işkence eden acımasızca öldüren onları ölüm kampı barınaklara gönderin herkesi lanetliyorum!!!

  3. 7/24 BODRUM’du şiddetle kınıyorum! Sokaktaki tüm canlılara eziyet eden acımasızca öldüren onları ölüm kampı barınaklara gönderen vicdansız yaratıkları lanetliyorum!

  4. ARDAil-arz-tük

    white-sheep… bu tip moronlar böyle saçmalar…

  5. Bunları bulmak aslında basit.İstenirse IP adresleri bulunabilir

  6. Bunların kimliklerinin bulunup hayvanseverlere açıklanması gerekir.Yapsammı acaba yaysammı bütün bilgilerini bu şerefsizlerin…

    • Fake kimlikler, biz herkese sormamıza karşın tek bir tanıyan yok ikisini de siz biliyorsanız açıklayın seviniriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir