Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / haber / Bodrum’da Köpeğe Tecavüz Eden 16 Yaşındaki C.B Yakalandı

Bodrum’da Köpeğe Tecavüz Eden 16 Yaşındaki C.B Yakalandı

Geçtiğimiz günlerde Bodrum ile ilgili haberler yapan Bodrum Times isimli yerel haber sayfasında 16 yaşındaki bir çocuğun köpeğe tecavüz ederken yakalandığı iddia edilen bir haber yayınlandı ve dakikalar içinde binlerce kez paylaşılan video ile önce Bodrumlular sonra da tüm Türkiye bu korkunç olaydan haberdar oldu. (habere buradan ulaşabilirsiniz). Ancak bir gün önce çekildiği öğrenilen videodaki köpek ve çocuk ortada yoktu. Herkes köpeğin sağlık durumunu merak etmekle birlikte böylesine korkunç bir olayın faili olan çocuğun da bir an önce yakalanmasını istiyordu. Sonunda bugün sabah saatlerinde hem köpeğin bulunduğu hem de şüpheli C.B’nin gözaltına alındığı haberi geldi.

Muğla Barosu Doğal Yaşamı Koruma ve Hayvan Hakları Komisyonu başkanı konu ile bizzat ilgilendi

Ukalahyavan’ın ulaştığı Muğla Barosu Doğal Yaşamı Koruma ve Hayvan Hakları Komisyonu başkanı avukat Vahit Çevik köpeğe ve faile ulaşma sürecini anlattı; “Konuyu öğrendiğimde hemen araştırma yapmaya başladık ve öncelikle çocuğun kimliğini belirledik. Ardından sayın savcımıza bildirdik ve emniyete şahsın yakalanması ile ilgili yazı yazıldı. Tüm bu yazışmaları elden teslim ederek sürecin kısalmasını sağladık ve dün C.B’nin adresi belirlendikten sonra emniyet birimleri adrese giderek şüpheliyi alıp savcılığa getirdiler. Yaşı 18’den küçük olduğu için şüpheli ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı ancak Bodrum’dan ayrılma yasağı konuldu.

“Yarın tanıkların ifadeleri alınacak”

Vahit Çevik sözlerine şöyle devam etti; “Çocuk yapmadığını söylüyor ancak olaya tanık olan hatta videoda da bunu beyan eden şahıslar var. Yarın savcılıkça tanık ifadeleri alınacak, tanık ifadeleri bu noktada bizim için son derece önemli.”

C.B olayı ilk ortaya çıkartan Bodrum Times sayfasına bu şekilde mesaj atmış olsa da olayı gören çok sayıda tanık bulunması C.B’nin doğru söylemediğini gösteriyor. Bodrum Times kendilerine C.B tarafından atılan bu mesajı da yayınladı.

Köpek gayet sağlıklı

Vahit Çevik köpekle ilgili sorumuza da şu sevindirici cevabı verdi; “Köpeğimiz Kangal melezi bir sokak köpeği, gerekli sağlık kontrolleri yapıldı ve sağlığı gayet iyi. Bende son fotoğrafları da var ancak kötü niyetli kişilerin köpeği tanımasını engellemek adına yayınlanmaması taraftarıyım.

Buradan ciddi çaba ile hem mağdur köpeği bulan hem de C.B’yi adalete teslim eden Muğla Barosu Doğal Yaşamı Koruma ve Hayvan Hakları Komisyonu başkanı sayın Vahit Çevik‘e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ayrıca bakınız

Balina Eğitmenlerinden Korkunç İtiraflar

Yıllarca balinalarla akvaryum şovları yapan iki eğitmen korkunç itiraflarda bulundu. Vicdan azabı içinde yaşadıklarını belirten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir