Perşembe , Ağustos 22 2019
Anasayfa / haber / Bodrum Belediyesine Kısırlaştırmak İçin Yollanan İki Sokak Kedisi Nerede?

Bodrum Belediyesine Kısırlaştırmak İçin Yollanan İki Sokak Kedisi Nerede?

Bodrum’da kısırlaştırma operasyonu için belediye kliniğine yollanan iki kediden haber alınamadığı iddia ediliyor. 17 Kasım Cuma sabahı Gümbet mahallesinden belediye ekiplerince alınan 2 kediden 1 haftayı geçmesine karşın hiç bir şekilde haber alınamıyor.

Sokak kedilerine ukalahayvan editörü bakıyor

Söz konusu sokak kedilerine ukalahayvan editörü Hande Çelensu bakıyor ve bu konu ile ilgili şunları söylüyor; “Sayko’ya yaklaşık 3 senedir ben bakıyorum. Mahallemizde çok fazla kedi var ve yakalayabildiklerimi belediye veterinerliğine yollayarak kısırlaştırıyor böylece kedi popülasyonunu olabildiğince kontrol altında tutmaya çalışıyorum. “.

Sayko’nun bebekleri var!

Sayko’nun ilk yavrularını sahiplenen Hande Çelensu “Sayko’nun bana güvenmesini bekledim ve bu 2 sene sürdü. 2 sene içinde 2 kez doğum yaptı ilk doğurduğu yavrularını ben sahiplendim, 2. doğumundaki yavruları mama yiyecek hale gelince ne yapıp edip yakalayıp kısırlaştırmaya yolladım. Sayko’nun kısırlaştırılıp hemen geri bırakılacağını ve bebeklerinin yanına geleceğini düşünüyordum ama dönmedi.” dedi.

Kısırlaştırma belediyelerin sorumluluğu

Sokak kedilerinin kısırlaştırılması belediyelerin görevleri arasında yer alıyor, yani bizler bunun için belediyelere yalvarmak durumunda değiliz! Bodrum Belediyesi görevi olan kısırlaştırma operasyonunu yapmak için aldığı ve yok ettiği iddia edilen Sayko ile ismi olmayan tekir sokak kedisinin akıbetini bizlere açıklamak zorunda.

Dernek başkanı da bilgi alamadı

Ukalahayvan editörü Hande Çelensu’nun Sayko ve tekir kediden hiç bir şekilde haber alamaması üzerine ulaştığı Bodrum Hayvan Hakları Derneği başkanı Füsun Uslu’nun da olaya ilgili bilgi edinemediği belirtiliyor. ” Tamam, soracağım, ilgileneceğim” diyen Füsun Uslu’nun da hiç bir şekilde dönüş yapmamış olması kedilerin akıbeti ile ilgili endişeleri artırıyor.

TEKRAR SORUYORUZ: SAYKO VE TEKİR KEDİ NEREDE? BODRUM BELEDİYESİ BU İKİ KEDİYE NE OLDUĞUNU BİZE AÇIKLA!!!!

Ayrıca bakınız

Hamile Kediyi Köpeğin Önüne Atan Çocuklardan Rezalet İfadeler!

Adana’da “Çıtır” isimli hamile kediyi sokakta yakalayıp pitbullun ağzına atan ve parçalanmasını izleyen üç çocuk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir