Perşembe , Ağustos 22 2019
Anasayfa / Düşünen / Bir Garip Yazı ve Devamında Gelişen Daha Da Garip Olaylar

Bir Garip Yazı ve Devamında Gelişen Daha Da Garip Olaylar

Geçtiğimiz günlerde Hacettepe Üniversitesi Hayvan Hakları ve Doğayı Koruma Topluluğu HAYDOK tarafından üniversitenin yurdunda 2 kedinin 5. kattan atıldığı ve birinin yaşamını kaybettiği, diğerininse yoğun bakımda olduğuna ilişkin bir açıklama paylaşıldı. Bu açıklama üzerine Ajanimo sitesi bir haber yayınladı. Sitenin HAYDOK tarafından yapılan resmi açıklamaya dayanarak haber yapmasının ardından Anadolu Kedisi isimli sitede Hacettepe’de Bir Kız Öğrencinin Kedileri 5. Kattan Aşağı Attığı İddiası Doğru Olmayabilir! başlıklı bir yazı yayınlandı. Anadolu Kedisi bu yazıyı facebook sayfasında “Hacettepe’de öğrenci yurdunda kedilerin aşağı atıldığına dair herhangi bir kanıt yok! Medyadaki haberlerde olay çarpıtılıyor. Kediler büyük ihtimalle aşağı düşmüş olabilir. Konu hakkındaki araştırmamızı paylaşıyoruz..” ifadeleri eşliğinde paylaştı. Lakin “araştırma” başlığı ile yayınlanan yazıda hiç bir bilgi olmadığı gibi yurtta kedi besleyenlerin alenen suçlanması, “hayvan beslemekte ısrarcılar” gibi akıl almaz ifadelere yer verilmesi yazının yoğun şekilde tepki çekmesine neden oldu.

“Tecrübelerimize dayanarak” ifadesi ile HAYDOK yalancı çıkartılmaya çalışılıyor

Anadolu Kedisi araştırma olduğunu iddia ettiği yazıda ne polis tutanaklarına geçen kedilerin yeterrr bağırışından sonra 10 saniye ile arka arkaya düştüğü bilgisine yer veriyor, ne de diğer bilgilere, bunun yerine “tecrübelerimize dayanarak” gibi hiç bir aklı başında insanın kabul etmeyeceği ifadelerle kedilerin düştüğünü iddia ediyor.

Hayvan severler tepki gösteriyor!

Hem olay yerinde olanlar hem de yazının içeriğini gören hayvan severler Anadolu Kedisi sayfasında ısrarlı sorular soruyor, olay ile ilgili açıklamalar yapıyorlar ancak Anadolu Kedisi sorulara ve açıklamalara anlamsız cevaplar veriyor. Sonra da bununla kalmayıp başta HAYDOK üyelerinin olmak üzere tüm mantıklı sorular soranların, konu hakkında açıklama yapanların yorumlarını silmeye başlıyor.

HAYDOK üyesi açıklama yapıyor ama bu açıklama Anadolu Kedisi sayfasınca siliniyor!

Olayın asıl muhatabı olan ve Anadolu Kedisi sitesinde araştırma olarak yayınlanan yazıda açıkça suçlanan HAYDOK’un bir üyesi konu ile ilgili açıklama niteliğinde bir yorum yazıyor ancak sayfa yönetimi bu yorumu da siliyor. Yorumun silinmesi üzerine başka üyeler “neden yorum silindi?” diye soruyor ve tabi ki Anadolu Kedisi bu yorumları da siliyor!

Bilim sitesi olma iddiasındaki site bilimsellikten uzak yazısına tepki gösterenlerin, suçladığı HAYDOK üyelerinin yorumlarını silmeye son hız devam ediyor.

Peki, Anadolu Kedisi’nin amacı ne?

Araştırma başlığı ile içinde kedilerin düşmüş olduğuna ilişkin “tecrübelerimize dayanarak” ibaresinden başka hiç bir kanıt(!) olmayan, HAYDOK’u ve yurtta kedi besleyenleri “ısrarlı” gibi ifadelerle itham eden bu yazıyı yazan ve yayınlayan Anadolu Kedisi’nin amacı ne? Hayvan severlerin aklına ilk gelense tabi ki Kurtuluş Dinçer’i savunmaya çalışıyor oldukları. Zira Anadolu Kedisi yazıyı yayınladığı anda “kedileri başımızın üstüne çıkartırsanız 5. kattan atılmalarına da engel olamazsınız” şeklinde bir tweet atan ve hayvan severlerin yoğun tepkisi ile karşılaşan Kurtuluş Dinçer paylaşıyor. Ve bir hayvan sever şu yorumu ile olayı sorguluyor;

Bir diğer hayvan sever ise en vurucu yorumu yapıyor;

Anadolu Kedisi’nin amacının ne olduğunu kendi adımıza kesinlikle anlamış değiliz. Kurtuluş Dinçer’i savunmaya çalıştıkları ile ilgili şüpheler kişilerin kendisine aittir ve biz tarafsız şekilde paylaşıyoruz.

Konuya ilişkin soruşturma halen sürüyor

Hacettepe Üniversitesi yönetimince konuya ilişkin soruşturmanın devam ettiği kamuoyuna duyuruldu, bunu da ekleyelim.

Kurtuluş Dinçer’in konu ile ilgili tweetlerine şu haberden, HAYDOK’un Anadolu Kedisi’nin yorumlarını silmelerine ilişkin yaptığı açıklamaya ise şuradan ulaşabilirsiniz.

Anadolu Kedisi’nin söz konusu yazısına ise şuradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bakınız

Balina Eğitmenlerinden Korkunç İtiraflar

Yıllarca balinalarla akvaryum şovları yapan iki eğitmen korkunç itiraflarda bulundu. Vicdan azabı içinde yaşadıklarını belirten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir