Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / haber / Balina Eğitmenlerinden Korkunç İtiraflar

Balina Eğitmenlerinden Korkunç İtiraflar

Yıllarca balinalarla akvaryum şovları yapan iki eğitmen korkunç itiraflarda bulundu. Vicdan azabı içinde yaşadıklarını belirten eğitmenler; uyuşturucu ilaç verilen, açlıkla terbiye edilen balinaların acı içinde öldüğünü anlattı.

İngiliz basınına konuşan balina eğitmenleri John Hargrove ve Jeffrey Ventre, görkemli akvaryum şovlarının arkasındaki korkunç gerçekleri anlattı.

“VİCDAN AZABI ÇEKİYORUZ”

Balinaları eğitmek için uyuşturucu ilaçlar kullandıklarını ve onları aç bıraktıklarını belirten Hargrove ve Ventre; “Yaptıklarımızın vicdan azabını çekiyoruz” dedi. Eğitmenler, esaret altındaki balinaların çektikleri işkenceler nedeniyle ülser gibi hastalıklara yakalandıklarını ve korkunç acılar çektiklerini söyledi.

‘UNUTAMIYORUM’

Ventre, “17 yıl bu işi yaptım. Gördüklerimi unutamıyorum. Onların bir havuzda mutlu olması mümkün değil” diye konuştu. Hargrove ise “Balinaları her şeyden çok seviyorum. Artık onların koşullarının iyileştirilmesi için çalışarak içimi rahatlatmaya çalışıyorum” dedi.

50 BALİNA KARAYA VURDU

İzlanda’nın batısındaki Snaefellsnes burnunda 50 ölü balina bulundu. ‘Pilot balina’ların neden ve ne zaman karaya vurduğu anlaşılamadı. Uzmanlar, gelgit etkisiyle karanın içinde görüntülenen balinaların karaya vurmasının ender rastlanan bir olay olmadığını ancak 50 balinanın oldukça yüksek bir sayı olduğunu belirtti. Balinaların toplu olarak zehirlenmiş olabilecekleri kaydedildi.

KAYNAK: Posta

Ayrıca bakınız

Gökçer Korkmaz’ın 6 Milyon Liralık Vurgun Yaptığı İddia Ediliyor!

Sevimli sahtekar hayvanları tedavi ettiriyorum diyerek 6 milyon lira toplamış! Sokak hayvanlarının tedavisini yaptırmak amacıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir