Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / haber / Balıklara “Dövme” İşkencesi

Balıklara “Dövme” İşkencesi

Bundan bir kaç yıl önce Çin’de ortaya çıkan ve dünyanın her yerindeki hayvan hakları savunucuları tarafından tepki ile karşılanan dövmeli balık akımı ne yazık ki Türkiye’ye de geldi. Çin’de ortaya çıktığı andan itibaren her ne kadar hayvan hakları savunucularının yoğun tepkisiyle karşılaşsa da dünyaya yayılması engellenemeyen dövmeli balıklar Türkiye’de de satılmaya başlandı.

Balıklar için korkunç bir işkence

Dövme yapılacak balıklar genellikle popüler akvaryum balık cinsleri arasından seçiliyor ve bu balıkların deri altına iğne ile boya verilerek dövme yapılıyor. Bu işlemin balıklar için ne denli korkunç olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek. Bu işlem ile balıkların üzerine isim, baş harf yazılıyor ya da kalp gibi çeşitli şekiller çiziliyor.

Dövmeli balıkların ömrü kısalıyor

Dövme yapılması balıklar için bir işkence olmasının yanı sıra bu güzel canlıların ömrünü de kısaltıyor. Yapılan araştırmalar tüm akvaryum balıkları içinde en az yaşayanların dövme işkencesine uğramış olanlar olduğunu gösteriyor.

Şeffaf balıklara boya enjekte ediliyor

Dövmenin yanı sıra şeffaf balıklara boya enjekte edilerek yukarıdaki balık gibi renkli görünmeleri sağlanıyor, bu yöntemin de en az dövme kadar korkunç olduğu şüphesiz, ayrıca boya enjekte etmek de balıkların ömrünü kısaltıyor.

Dövmeli balık satıldığına denk gelirseniz tepkisiz kalmayın!

Eğer dövmeli balık satan bir yere denk gelirseniz lütfen tepkisiz kalmayın! Sert şekilde tepki gösterin, bir canlıya sırf kazanç sağlamak için bu şekilde işkence edilemeyeceğini, kimsenin buna hakkı olmadığını haykırın! Fotoğraflarını çekin ifşa edin. Unutmayın bu canlıların bu şekilde kötü muameleye kalmasını sadece bizler engelleyebiliriz…

 

Ayrıca bakınız

Balina Eğitmenlerinden Korkunç İtiraflar

Yıllarca balinalarla akvaryum şovları yapan iki eğitmen korkunç itiraflarda bulundu. Vicdan azabı içinde yaşadıklarını belirten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir