Cuma , Temmuz 19 2019
Anasayfa / Biliyor muydunuz? / Akıl Çıkaran Hello Kitty Koleksiyonu!

Akıl Çıkaran Hello Kitty Koleksiyonu!

Dünyanın en ünlü kedi karakterlerinden biri olan Hello Kitty her ne kadar Japon olarak tanınsa da aslında İngiliz. Ama Hello Kitty Japon bir firma tarafından ortaya çıkartılmış olsa da aslında doğum yeri İngiltere. Bu arada Hello Kitty’nin bir de Mimmy White isminde ikiz kız kardeşi var, zaten Hello Kitty’nin gerçek adı da Kitty White. Hello Kitty hakkında bu bilgileri paylaştıktan sonra konumuza gelebiliriz; dünyanın en büyük Hello Kitty koleksiyonu bir Japon’a ait.

Asako Kanda binlerce eşyadan oluşan Hello Kitty koleksiyonu ile

Asako Kanda isimli Japon kadın 5000’e yakın Hello Kitty eşyası, oyuncağı yani Hello Kitty’li şeylerin sahibi olarak aynı zamanda dünyanın en büyük Hello Kitty koleksiyonunun da sahibi.

Asako Kanda‘nın akıl çıkaran Hello Kitty koleksiyonu sadece oyuncaklardan da oluşmuyor, Kanda’nın koleksiyonunda Hello Kitty desenli klozet kapağı bile var.

Evet, o bir rekortmen!

Asako Kanda tahmin edebileceğiniz üzere bir rekortmen. 2011 yılında tam 4,519 farklı Hello Kitty’li eşyayı içeren koleksiyonu ile Guinness Rekorlar Kitabı’na “en geniş Hello Kitty koleksiyonu” sahibi olarak adını yazdırmış. Aradan geçen 5 senede sanıyoruz Kanda’nın Hello Kitty koleksiyonu çok daha kalabalık bir hale gelmiştir.

İşte Asaka Kanda’nın akıl çıkaran koleksiyonu!

 

 

 

 

Ayrıca bakınız

Köpeklerden Başka Derdi Kalmayan İnsanlar..

Evet kesinlikle kendi cinsimin hiçbir derdinin kalmadığına, tek sıkıntılarının “köpekler” olduğuna karar verdim. Bu karara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir