Pazartesi , Haziran 17 2019
Anasayfa / Miyavlayan / 2 hafta sonra enkazdan sağ çıkan kedi Georgiana

2 hafta sonra enkazdan sağ çıkan kedi Georgiana

Ülkemizin pek yabancı olmadığı deprem afeti geçtiğimiz Ağustos ayının 24’ünde İtalya’da yüzlerce kişinin hayatını kaybetmesine, binlerce kişinin evsiz kalmasına neden olmuştu ve bu “kişiler” arasında tabi ki hayvanlar da vardı! Tekir kedi Georgiana da 24 Ağustos İtalya depremi sırasında enkaz altında kalan kişilerden biriydi ve insan dostları onu unutmayarak Georgiana için “kayıp başvurusu” yaptılar. İyi ki de yapmışlar zira Georgiana’yı aramak için yapılan çalışmalar mutlu sonla bitti! Eğer insan dostları onun için kayıp başvurusu yapmasalardı belki de tekir kedi Georgiana o enkazın altında acı içinde yitip gidecekti.

Tam 2 hafta sonra sağ salim kurtarıldı!

2hafta-sonra-enkazdan-kurtarilan-kedi

İnsan dostlarının başvurusu üzerine  Illica’da bulunup kurtarılan kedi tekir Georgiana çok şanslı olsa da ne yazık ki onun gibi 15 gün sonra enkazdan kurtarılan kedi Pietro onun kadar şanslı değil. Amatrice’de enkaz altından çıkartılan Pietro’nun durumunun pek iyi olmadığı ve şu an yoğun bakımda olduğu belirtiliyor. Umuyoruz Pietro pisi de en kısa zamanda sağlığına kavuşur 🙁 .

Bu arada aynı depremde insan dostunu kaybeden ve insan dostu ile vedalaşmak istemeyen tatlı kuçunun haberine ulaşmak için burayı tıklamanız yeterli.

Ayrıca bakınız

Türkiye’de 15 Milyon Kişi Evini Kedilerle Paylaşıyor

Kediler binlerce yıl önce evcilleştirilmesi ile birlikte en yakın dostlarımız oldu. İstatistik portalı Statista’nın paylaştığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir