Çarşamba , Ağustos 21 2019
Anasayfa / Düşünen / 10 Süper Anlamsız İcat

10 Süper Anlamsız İcat

İnsanlar düşünüyor da düşündükleri bazen o kadar anlamsız oluyor ki “pes!” dememek imkansız. Ayrıca insan doğru düzgün düşünebiliyor olsaydı sanırız dünya bugün bu durumda olmazdı, örneğin Mary River kaplumbağası ve diğer birçok hayvanın nesli tükenmiş ya da tükeniyor da olmazdı. Neyse, konumuza geri dönersek “düşünen”! insan kardeşlerimizden bazıları süper anlamsız icatlar yapmışlar. Gerçi hiç bir şey icat etmemekten de iyidir diyelim ve bakalım neymiş bu gereksiz icatlar.

1-Egzoz tavası

Car Exhaust Grill

Zamandan ve enerjiden tasarruf etme fikrinin mükemmel olduğunu tabi ki kabul ediyoruz ama egzoz gazı ile zehirlenmiş yiyecekleri yeme fikrine pek de sıcak bakamıyoruz doğrusu.

2-Ruju taşırmayı engelleyen şu…

Lipstick Assistant

Kadınlar için makyaj yapmak kimi zaman zor olabiliyor, özellikle taşan ruj fenomeni diye bir kavram var… Var ama bu da çok anlamsız olmuş be!

3-Ayakta uyuma otel parası vermeme şeysi

portable chin rest

Bak bu süpermiş! Ayakta uyuyor otel parası vermiyor deyişi bu harika “şey” sayesinde hayatın gerçeği haline gelecek desenize.

4-Güneş enerjisiyle sigara yakma aleti

Solar Powered Cigarette

Çakmağım kayboldu, kibritim bitti sıkıntılarına son! mottosu ile üretildiyse de yağmurlu havalarda çalışmadığından olsa gerek pek de ilgi görmemiş bu dahiyane buluş.

5-Kafada tuvalet kağıdı taşıma aleti

Head Mounted Toilet Paper Dispenser

Evet, bu tam da kışlık bir buluşmuş. Kullanılabilir yani, neden olmasın ki?

6-Göz damlası damlatma gözlüğü

The Perfect Eyedrop

Göz damlası damlatmak gerçekten de sıkıntılı bir iş ama bu gözlük ne kadar çözüm olur bu sıkıntıya orası kelimenin tam manası ile bir muamma.

7-Ayakkabı şemsiyesi

Shoe Umbrellas

Islanan arkalar ıslansın kuru kalan önler bizimdir!

8-Köpek poposu kapatma zımbırtısı

Pet Butt Covers

İşte bu listenin ennnnn saçma icadı! Köpeğin poposunu neden kapatıyorsunuz? Üstelik bu saçma icat köpekleri de son derece rahatsız ediyordur. Görmemiş olalım!

9-Kar topu yapıcı

Snowball Maker

Bu inceden mantıklıymış sanki 🙂

10-Diyet su!

Diet Water

Su içsem yarıyor derdinden mustarip olanlara özel 🙂

Ayrıca bakınız

Partilerin Seçim Bildirgesinde Yer Alan “Hayvan Hakları” Vaatleri Neler?

24 Haziran 2018’de gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne sayılı günler kaldı. Seçime …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir